penktadienis, gruodžio 4 d.
Baltarusijos VRM: per sekmadieninę opozicijos demonstraciją sulaikyta apie 300 žmonių
Alfa.lt

Baltarusijos sostinėje Minske per opozicijos demonstraciją, kurios dalyviai protestavo prieš autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos perrinkimą, buvo sulaikyta apie 300 žmonių, pirmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Dešimtys tūkstančių protestuotojų sekmadienį žygiavo iš Minsko centro link vienos sovietinių represijų aukų palaidojimo vietos, šalyje tęsiantis neramumams nuo rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo oficialiai paskelbtas 66 metų A. Lukašenka, vadovaujantis nuo 1994 metų.

„Minske ir Minsko srityje apie 300 žmonių buvo sulaikyti dėl masinių susirinkimų įstatymo pažeidimų“, – sakoma VRM „Telegram“ kanalu paskelbtame pranešime.

Nurodoma, kad vaikydami protestuotojus milicijos pareigūnai sprogdino kurtinamąsias granatas ir šaudė guminėmis kulkomis.

Jau beveik tris mėnesius protestuotojai sekmadieniais išeina į gatves išreikšti nepritarimo rinkimų rezultatams, kuriuos vyriausybės kritikai laiko suklastotai.

Opozicija reikalauja, kad A. Lukašenka atsistatydintų ir perduotų valdžią savo varžovei Sviatlanai Cichanouskajai.

S. Cichanouskaja, šiuo metu pasitraukusi į Lietuvą, teigia esanti tikroji rinkimų nugalėtoja. Ji yra užsitikrinusi palaikymą iš Vakarų šalių lyderių, atsisakiusių pripažinti Baltarusijos rinkimų rezultatus.

Vakarų šalys A. Lukašenkos sąjungininkams paskelbė sankcijų dėl balsų klastojimo ir teisėsaugos smurto.

Praeitą pirmadienį S. Cichanouskaja paragino savo šalininkus pradėti visuotinį streiką, bet jo poveikis šalies ekonomikai atrodo esantis ribotas.

Politinė padėtis Baltarusijoje yra atsidūrusi aklavietėje: Maskvos remiamas A. Lukašenka nesutinka atsistatydinti, o opozicija neįstengia jo priversti pasitraukti.

Praeitą savaitę A. Lukašenk paskyrė naują vidaus reikalų ministrą ir Minsko milicijos vadovą, taip pat perspėjo, kad saugumo tarnybos „belaisvių neims“.

Praeitą mėnesį teisėsaugos pareigūnai taip pat grasino galintys pradėti naudoti kovinius šaudmenis protestuotojams vaikyti.

Praeitą savaitę Baltarusija uždarė savo sausumos sienas su Lietuva, Latvija, Lenkija ir Ukraina. Minskas teigė, kad tai buvo padaryta dėl koronaviruso pandemijos.

Nuo sekmadienio valdžia taip pat uždraudė užsieniečiams įvažiuoti į šalį per sausumos sienas.

2020 11 02 16:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt