antradienis, sausio 26 d.
Baltarusijos VRM sukūrė protesto akcijų dalyvių duomenų bazę
BNS

Baltarusijos vidaus reikalų ministerija sukūrė duomenų bazę su informacija apie protesto akcijų dalyvius.

„Nesankcionuotų akcijų duomenų bazė leidžia realiuoju laiku visos šalies mastu kaupti duomenis apie kiekvieną protestų judėjimo dalyvį. Sistema sukurta užkirsti kelią nusikaltimams ir teisės pažeidimams“, – rašoma Minsko vykdomojo komiteto Vyriausiosios vidaus reikalų valdybos pranešime, pirmadienį paskelbtame šios žinybos „Telegram“ kanale.

Anot valdybos atstovų, kalbama ne tik apie asmenis, dalyvaujančius protesto akcijose, bet ir pokalbių svetainių vartotojus, susirašinėjimo platformos „Telegram“ kanalų administratorius.

Baltarusiją jau penktą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 m. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

Žmogaus teisių centro „Viasna“ duomenimis, nuo protestų pradžios buvo sulaikyta apie 30 tūkst. žmonių. Lapkritį buvo sulaikyti ne mažiau kaip 4 tūkst. protestuotojų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 21 13:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt