antradienis, rugsėjo 22 d.
Baltarusių AT atmetė S. Cichanouskajos, A. Dmitrijevo, H. Kanapackajos skundus dėl rinkimų
BNS

Baltarusijos Aukščiausiasis Teismas atsisakė svarstyti kandidatų į prezidentus Sviatlanos Cichanouskajos, Andrejaus Dmitrijevo ir Hanos Kanapackajos skundus dėl Centrinės rinkimų komisijos (CRK) sprendimo dėl prezidento rinkimų rezultatų.

„Atsisakyti pradėti procesą dėl Sviatlanos Heorhijeunos Cichanouskajos skundo dėl Baltarusijos Respublikos centrinės komisijos sprendimo dėl rinkimų... Sprendimas apeliacine tvarka neskundžiamas“, – sakoma pirmadienį priimtame AT sprendime.

Jame teigiama, kad S. Cichanouskaja kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą su skundu, kai CRK nepatenkino jos prašymo pripažinti negaliojančiais prezidento rinkimų rezultatus.

Teismas pareiškė, kad „kadangi Centrinė komisija nepriėmė sprendimo paskelbti rinkimus negaliojančiais, S. H. Cichanouskajos skundas... nenagrinėtinas teisme, nes tokie reikalavimai nepriskiriami teismo kompetencijai“.

Analogiškus teismo atsakymus gavo ir A. Dmitrijevas bei H. Kanapackaja.

Baltarusijos opozicijos Koordinacinė taryba savo ruožtu pareiškė nesutinkanti su teismo atsisakymu nagrinėti S. Cichanouskajos skundą ir sako, kad jis pažeidžia konstituciją.

Autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos pergalės paskelbimas po rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos opozicija laiko suklastotais, išprovokavo didžiausias demonstracijas Baltarusijoje nuo šalies nepriklausomybės paskelbimo 1991 metais, kai subyrėjo Sovietų Sąjunga. Jų metu A. Lukašenka raginamas palikti pareigas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 26 10:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt