šeštadienis, spalio 31 d.
Baltarusių ministerija trims mėnesiams stabdo tut.by žiniasklaidos priemonės statusą
Alfa.lt

Baltarusijos informacijos ministerija antradienį pranešė, kad nuo spalio 1-osios trims mėnesiams stabdo didžiausio šalies portalo tut.by žiniasklaidos priemonės statusą.

„Šių priemonių ministerija ėmėsi valstybės institucijų prašymu, atskleidus jų kompetencijai priklausančią informaciją, kurios platinimas yra draudžiamas. Atlikus išsamią publikacijų analizę, griežtai laikantis įstatymų buvo paskelbti rašytiniai įspėjimai. Jie nebuvo apskųsti teisme“, – teigia Informacijos ministerija.

Ministerijos pranešime sakoma, kad nuo rugpjūčio 7-osios iki rugsėjo 15-osios portalui perduoti keturi rašytiniai perspėjimai dėl Žiniasklaidos įstatymo pažeidimų.

Pats tut.by pranešė, kad pretenzijos jam buvo pateiktos pasirodžius straipsniams „Septynis kartus daugiau rinkėjų ir „slapti“ protokolai. Kokius pažeidimus pamatė stebėtojai ir ką pasakė CRK?“, „Valstybinis kontrolės komitetas galės sumokėti dideles premijas darbuotojams, kurie pasižymės rezonansinėse bylose“, „Jėgos struktūros atvyko pas tut.by redaktorę. Prieš jos dukterį pradėta byla dėl masinių neramumų“ ir „Baltarusijos muitinė paprašė patvirtinti, kad „Haryje Poteryje“ nėra raginimų nuversti valdžią“.

Pasak portalo, jis nuo spalio 1-osios praras savo žiniasklaidos priemonės statusą, bet pabrėžė: „Kaip ir anksčiau dirbsime kaip interneto resursas.“

„Taip, žiniasklaidos priemonės statusas suteikia tam tikrų pranašumų, visų pirma, galimybę teisėtai būti ginkluotų konfliktų ar ekstremalių situacijų vietose, masiniuose renginiuose, kitų visuomenei svarbių įvykių vietose ir perduoti informaciją iš jų“, – pridūrė portalas.

Taip pat jis priminė, kad tut.by kaip žiniasklaidos priemonė buvo užregistruotas tik 2019 metų sausį, o iki tol – nuo pat įkūrimo 2000-aisiais – portalas dirbo neturėdamas šio statuso.

2020 09 30 08:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt