ketvirtadienis, liepos 9 d.
Baltijos jūroje – teršalai
tiesa.com

Įtariama, kad dešimtojo dešimtmečio pradžioje Rusijos kariuomenė Baltijos jūroje atsikratė savo branduolinių atliekų. Manoma, kad radioaktyvios atliekos iš karinės bazės Latvijoje buvo išmestos į Švedijos teritorinius vandenis.

Spėjama, kad Švedijos vyriausybė veikiausiai žinojo apie tokius rusų veiksmus, bet tuomet nesiėmė užkirsti jiems kelio.

Dabartinė Švedijos vyriausybė nori, kad tuomet šaliai vadovavę politikai pasiaiškintų dėl tokio savo neveiksnumo.

Baltijos jūra laikoma viena labiausiai užterštų jūrų visame pasaulyje. Dabar aiškėja ir faktas, kad jūra buvo naudojama ir kaip Rusijos branduolinių atliekų ir cheminių ginklų sąvartynas. Ekspertai kalba, kad Baltijos jūra netolimoje ateityje gali virsti mirusia jūra.

Šią savaitę Helsinkyje vyks valstybių, kurių krantus skalauja Baltijos jūra, aukšto rango politikų susitikimas, kuriame bus kalbama apie tai, kaip išsaugoti jūrą. Susitikime turėtų dalyvauti ir Rusijos atstovai.

Lyg tyčia, praėjusį savaitgalį, likus vos kelioms dienoms iki svarbaus susitikimo Helsinkyje, iš Suomijos krovininio laivo Baltijoje į pietus nuo Gotlando iškrito trys konteineriai. Viename jų buvo 5 tonos greitai užsidegančių ir 15 tonų aplinkai pavojingų medžiagų. Švedijos kranto apsauga ir kariai ieško konteinerių.  

2010 02 15 17:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt