sekmadienis, kovo 7 d.
Baltos-raudonos-baltos spalvos vėliava gali būti pripažinta ekstremistine
Alfa.lt

Baltarusijos generalinė prokuratūra penktadienį paskelbė besiruošianti pripažinti ekstremistiniu simboliu baltos-raudonos-baltos spalvos vėliavą, plačiai naudotą per pastaraisiais mėnesiais šalį krėtusius masinius opozicijos protestus prieš autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą.

„Atsižvelgiant į anksčiau Generalinės prokuratūros atliktą darbą tobulinant kovos su ekstremizmu įstatymus ruošiame pluoštą dokumentų dėl baltos-raudonos-baltos vėliavos ir kitų simbolių pripažinimo ekstremistiniais“, – valstybinei televizijai „Belarus 1“ sakė prokuratūros atstovė Anžalika Kurčak.

Pasak jos, šis klausimas pradėtas nagrinėti gavus „kolektyvinį piliečių kreipimąsi“ pripažinti ekstremistine vėliavą, kuri 1991–1995 metais buvo oficialus Baltarusijos Respublikos simbolis.

Kreipimąsi „pasirašė daugiau kaip 100 piliečių“, sakė A. Kurčak.

Tuo metu opozicijos Koordinacinė taryba paskelbė internetinę peticiją prieš šį Generalinės prokuratūros žingsnį, kuriame sakoma, kad sprendimas uždrausti protestų simboliu tapusią vėliavą nepagrįstas niekuo, išskyrus A. Lukašenkos vyriausybės siekiu didinti spaudimą piliečiams, nesutinkantiems su valdžios veiksmais.

Kaip nurodo naujienų portalas „Naša Niva“, iki šeštadienio šią peticiją pasirašė daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

Baltarusiją jau šeštą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti. Opozicija jų nugalėtoja laiko politikos naujokę Sviatlaną Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

2021 01 30 14:37
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt