penktadienis, balandžio 16 d.
Bangladeše po susidūrimo nuskendus keltui žuvo mažiausiai penki žmonės
BNS

Bangladeše mažiausiai penki žmonės žuvo sekmadienį nedideliam keltui, gabenusiam apie 50 keleivių, nuskendus po susidūrimo su kitu laivu, pranešė pareigūnai.

Laivas, išplaukęs iš pramonės miesto Narajangandžo šalies centrinėje dalyje, esančiame maždaug už 20 km nuo sostinėje Dakos, apie 18 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku nuskendo Šitalaksjos upėje pakeliui į Munšigandžo rajoną, naujienų agentūrai AFP sakė pareigūnai.

Vienas vietos policijos inspektorius sakė, kad iš Narajangandžo išplaukęs keltas buvo sausakimšas keleivių, skubėjusių palikti miestą prieš pirmadienį įsigaliojant savaitę truksiančiam griežtam karantinui, paskelbtam vyriausybės dėl COVID-19 pandemijos.

„Žuvusiųjų skaičius yra penki“, – sakė Narajangandžo administracijos aukšto rango pareigūnė Shukla Sarker. Pasak jo, ugniagesių tarnybos narai toliau ieško galėjusių likti gyvų žmonių.

Pasak Sh. Sarker, 11 žmonių pavyko ištraukti iš vandens gyvus, o dar kažkiek keleivių galimai išsigelbėjo plaukte pasiekę kitą upės krantą.

„Taigi, nežinome, kiek žmonių yra dingę“, – naujienų agentūrai AFP sakė pareigūnė.

Vietos policijos vadas Dipakas Saha nurodė, kad gelbėjimo pastangas trikdo nelaimės vietoje siaučianti smarki audra.

Nuo pirmadienio visame Bangladeše buvo sustabdytas vidaus transportas, įskaitant keltus, autobusus, traukinius ir lėktuvus.

Parduotuvės ir prekybos centrai taip pat liks uždaryti visą savaitę, o tamsiuoju paros metu gyventojams draudžiama išeiti į gatves.

Viešosioms įstaigoms ir privačiajam sektoriui buvo nurodyta palikti dirbti tik būtiniausius darbuotojus.

Daugybės upių raižomame Bangladeše, kuriame susisiekimas keltais labai svarbus, laivybos nelaimių nutinka dažnai.

Pasak ekspertų, dažniausiai avarijų nutinka dėl laivų prastos techninės būklės, saugos normų nesilaikymo laivų statyklose, taip pat laivų perpildymo.

Pernai birželį Dakoje susidūrus dviem ketams ir vienam jų nuskendus žuvo mažiausiai 32 žmonės.

2015 metū vasarį mažiausiai 78 žmonės žuvo perpildytam keleiviniam laivui susidūrus su prekinius vienoje upėje vidurio Bangladeše.

Visgi pastaruoju metu laivybos avarijų smarkiai sumažėjo, valdžiai ėmusis priemonių prieš prastos techninės būklės laivus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 05 13:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt