pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Bangladeše žaibų aukomis tapo šimtai žmonių
tiesa.com

Bangladeše gamtos stichija pareikavo kelių dešimčių žmonių gyvybių. Pranešama, kad vos per dvi pastarąsias paras šalyje nuo žaibo žuvo mažiausiai 22 žmonės.

Žaibai negailestingai kirto Bangladešui dar neatsigavus po prajuįią savaitę kamavusių smarkių liūčių, kurios sukėlė nuošliaužas. Tąkart taip pat neapseita be mirčių.

Žaibai blyksėjo sekmadienį ir pirmadienį šalyse siaučiant audroms.

Kaip pranešė Nepaprastųjų situacijų valdymo departamento vadovas Reazas Ahmedas, tarp žaibo aukų yra viena pora ir jų mažametė dukra. Šią šeimą žaibas nutrenkė dirbant žemės riešutų ūkyje.

Klimato kaita

Kasmet Bangladeše nuo žaibo žūsta šimtai žmonių. Ekspertai sako, kad dėl klimato kaitos ši problema dar paaštrėjo.

Dėl didelio aukų skaičiaus ekspertai taip pat kaltina miškų naikinimą ir aukštesnių medžių, tokių, kaip palmės, anksčiau atlikdavusių žaibolaidžių funkciją, nykimą.

Pernai valdžiai teko skelbti stichinės nelaimės padėtį, kai oficialus žaibo aukų skaičius perkopė 200, o per vieną gegužės mėnesio dieną žuvo net 82 žmonės.

Žaibų aukos

Ekspertai sako, kad tikrasis aukų skaičius tikriausiai yra gerokai didesnis, nes apie daugelį žūties atvejų nepranešama. Esama neoficialių duomenų, kad pernai nuo žaibo žuvo 349 žmonės.

Pareigūnai pernai kelis mėnesius svarstė, kaip sumažinti aukų skaičių, ir galiausiai parengė programą, pagal kurią numatoma pasodinti milijoną palmių.

Meteorologijos departamentas taip pat apmokė 20 tūkst. moksleivių, kaip apsisaugoti nuo žaibo.

Praėjusią savaitę daugiau nei 160 žmonių žuvo ir šimtai neteko savo namų per nuošliaužas, kurias šalies pietryčiuose sukėlė kelias dienas pliaupusios smarkios liūtys.

2017 06 20 18:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt