pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
BBC: V. Putiną persekioja sveikatos fobijos – aplinkiniams net reikia išsitirti savo išmatas
Alfa.lt
Scanpix
Milžiniškas stalas tapo Vladimiro Putino susitikimų neatsiejama dalimi.

Rusijoje dėl pandemijos buvo sukurta plati prezidento Vladimiro Putino sveikatos priežiūros sistema. Jos nepakeitė nei karas, nei sumažėjęs COVID-19 atvejų skaičius ar prezidento skiepai, rašo BBC rusiška naujienų tarnyba.

BBC atliko žurnalistinį tyrimą ir aprašo šias precedento neturinčias priemones:

◾️Prieš 2022 m. gegužės 9 d. vien Maskvos viešbučiuose dvi savaites karantine buvo laikoma apie 400 žmonių – aptarnaujantis personalas ir Antrojo pasaulinio karo veteranai, kurie turėjo būti prie centrinės tribūnos ir asmeniškai paspausti V. Putinui ranką.

◾️ 2021 m., po skiepų nuo koronaviruso, V. Putinas pradėjo daugiau keliauti, pavyzdžiui, dalyvauti viešuose renginiuose ir susitikimuose su kitais pasaulio lyderiais. Tačiau kiekvieną kartą, likus dviem savaitėms iki jo atvykimo, rusų medikams, pilotams ir vairuotojams buvo taikomas karantinas. Tam išleista šimtai milijonų rublių.

◾️ Vienintelis būdas patekti į susitikimą su V. Putinu – atlikti daugybę testų, tarp jų – bent du kraujo tyrimai dėl antikūnų prieš koronavirusą ir keturi PGR tyrimai jau yra karantine. Taip pat gali būti atlikti įvairių organizmo uždegimo, kitų infekcijų ir parazitinių kirmėlių tyrimai.

◾️ Skraidymo būrys „Rossija“, kurios įgulos skraido kartu su V. Putinu, vien tyrimams išleido 125 mln. rublių. Nuo 2021 m. birželio pilotai ir stiuardesės turėjo atlikti ne tik PGR, bet ir visų rūšių COVID-19 testus. Kiekvieną mėnesį jiems buvo atliekama iki 2 tūkst. skubių PGR tyrimų ir iki 600 antikūnų tyrimų. Be to, pusšimtis kraujo tyrimų biomarkeriams nustatyti ir 100–200 išmatų tyrimų koronavirusinei infekcijai nustatyti.

◾️ Nuo 2020 m. prie V. Putino rezidencijos Valdajuje nuolat budi gydytojai. Jie net uždarė šalia rezidencijos esantį viešbutį, kuriame buvo paskelbtas karantinas.

◾️ Kremliaus atviri duomenys rodo, kad karantinui ir tyrimams Kremliaus struktūros išleido apie 1,5 mlrd. rublių, dar mažiausiai 1,7 mlrd. rublių – atlygis medikams.

◾️ Dar prieš pandemiją į bet kokią didesnę Rusijos prezidento kelionę vykdavo ir tikras gydytojų desantas – infekcinių ligų specialistai, pulmonologai, kardiologai, LOR gydytojai ir kiti.

◾️ BBC kalbinti gydytojai šias priemones apibūdina kaip perteklines ir iš esmės nereikalingas. Kitur pasaulyje net vyresnio amžiaus vadovai dažniausiai laikosi tokių pačių prevencinių priemonių kaip ir paprasti žmonės, pavyzdžiui, JAV Baltųjų rūmų svečiai ir darbuotojai nėra karantinuojami dvi savaites ar tikrinamos jų išmatos dėl koronavirusinės infekcijos.

◾️BBC pašnekovai spėlioja, kam to reikia Rusijos prezidentui. Galbūt tai Kremliaus gydytojų ir administracijos iniciatyva. Galbūt tai jo asmeninės baimės: „Egzistuoja tam tikra tikimybė, kad tai gali būti V. Putino nepasitikėjimo ir fobijų, pavyzdžiui, biologinių ginklų baimės, požymis.“

Birželio mėnesį Alfa.lt rašė, kad Londono karališkojo koledžo profesorius Michaelas Clarke'as spėjo, jog V. Putinas yra hipochondrikas, kuris bando balzamuoti save botoksu. Profesorius M. Clarke'as „Sky News“ sakė: „Spalio 7 d. jam sukaks 70 metų. Yra žinoma, kad jis gan smarkiai vartoja botoksą, visada sakau, kad jis bando save balzamuoti dar būdamas gyvas – jis vartoja daug botokso. Jis keliauja su gydytojais. Yra žinoma, kad jis turi nedidelę gydytojų komandą, kuri visada būna šalia, ir sakoma, kad jis dažnai palieka susitikimus, kad galėtų su kuo nors pasikonsultuoti.“

„Tiesą sakant, įtariu, kad jis tik hipochondrikas“, – pridūrė jis.

2022 07 05 15:44
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt