antradienis, balandžio 13 d.
Be neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo lėktuvais Vokietija nebus pasiekiama
Alfa.lt

Nuo sekmadienio kiekvienas asmuo, norintis atvykti į Vokietiją lėktuvu, prieš lipdamas į lėktuvą privalės parodyti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, pranešė Vokietijos sveikatos apsaugos ministerija, vyriausybei nerimaujant, kad per Velykas į Maljorką plūstels minios vokiečių turistų.

Naująjį dekretą dar turi patvirtinti kanclerės Angelos Merkel kabinetas. Manoma, kad tai įvyks per artimiausias 24 valandas, ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP pranešė ministerija.

„Visi keliautojai, norintys nuo kovo 28 dienos įvažiuoti į Vokietiją lėktuvu <...> prieš išvykdami privalės atlikti tyrimą“, – teigė vienas ministerijos pareigūnas.

Oro linijų įguloms šios taisyklės nebus taikomos.

Tyrimas turės būti atliktas ne anksčiau kaip prieš 48 valandas, o jo išlaidas turės padengti pas keliaujantis asmuo.

Šiuo metu Vokietija kovoja su staigiu koronaviruso infekcijų atvejų skaičiaus augimu, kurį paskatino naujos viruso atmainos, tuo tarpu vakcinavimo kampanijos tempai tebėra vangūs.

Nerimą dar labiau didina artėjantis Velykų savaitgalis, per kurį tūkstančiai vokiečių ketina keliauti į Ispanijos Maljorkos salą, kuri neseniai buvo pašalinta iš Vokietijos „rizikos zonų“ sąrašo.

Oro linijos planuoja šimtus papildomų skrydžių, kad pajėgtų patenkinti išaugusią paklausą, o vyriausybė priversta ieškoti būdų, kaip užtikrinti, kad grįžę poilsiautojai nepablogintų padėties, susijusios su koronavirusu.

Vyriausybė kiek anksčiau teigė svarstanti galimybę paskelbti laikiną draudimą keliauti į populiarias atostogų vietas užsienyje, tačiau tokiam žingsniui iškiltų didelių teisinių kliūčių.

Šiuo metu tik keleiviai, atvykę iš „didelės rizikos“ zonų, privalo parodyti neigiamą tyrimo rezultatą atvykę į Vokietiją.

2021 03 26 08:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt