penktadienis, rugsėjo 18 d.
Beirutą supurtė du galingi sprogimai, dešimtys žmonių sužeista
Alfa.lt

Du galingi sprogimai, antradienį driokstelėję Libano sostinėje Beirute, sužeidė dešimtis žmonių, supurtė pastatus, o virš miesto pakilo didelis dūmų stulpas.

Po sprogimų, kurių priežastis kol kas tiksliai nežinoma, libaniečių žiniasklaida paskelbė nuotraukų, kuriose matyti pastatų griuvėsiuose įstrigę žmonės, kai kurie – apsipylę krauju.

Kai kuriuose pranešimuose sakoma, kad sprogimai įvyko uoste buvusiame pirotechnikos sandėlyje.

Vienas šaltinis saugumo tarnybose patvirtino, kad du sprogimai driokstelėjo uosto rajone ir kad dešimtys žmonių buvo sužeista.

Naujienų agentūros AFP korespondentas, esantis įvykio vietoje, pasakojo, kad Hamros komerciniame rajone visos parduotuvės buvo apgadintos, išdaužyta dešimtys vitrinų ir lankų, nuniokota daug automobilių.

Sužeistieji ėjo miesto gatvėmis, o prie netoliese esančio Clemenceau medicinos centro buvo atvežta dešimtys sukruvintų žmonių, įskaitant vaikus.

Virš uosto rajono į padangę kilo milžiniškas dūmų debesis, sakė AFP korespondentas.

Garsūs sprogimai girdėjosi didelėje miesto dalyje ir už jo ribų; kai kuriuose rajonuose dingo elektra.

„Pastatai dreba“, – rašė vienas sostinės gyventojas socialiniame tinkle „Twitter“.

„Ką tik Beirutą supurtė galingas, kurtinamas sprogimas. Girdėjosi iš už kilometrų“, – rašė kitas tviterio vartotojas.

Internete paskelbtoje vieno Libano laikraščio redakcijos nuotraukoje matyti išdužę langai, išvartyti baldai ir nuniokota vidaus apdaila.

Saugumo pajėgos atitvėrė uosto zoną, į kurią buvo įleidžiami tik greitosios pagalbos ir ugniagesių automobiliai bei žmonės, kurių artimieji dirbo toje teritorijoje. Aidint sirenoms greitosios pagalbos automobiliai vežė sužeistuosius iš uosto teritorijos, kur šėlo gaisras.

Sprogimai buvo girdimi net Kipro sostinėje Nikosijoje, esančioje už maždaug 240 kilometrų.

Sprogimai driokstelėjo skolų prislėgtam Libanui grumiantis su didžiausia ekonomine krize nuo 1975–1990 metų pilietinio karo, kurią dar labiau komplikavo dėl naujojo koronaviruso įvestos karantino priemonės.

Šalis taip pat laukia verdikto byloje dėl buvusio Libano ministro pirmininko Rafiqo Hariri nužudymo 2005 metais. Milijardierius R. Hariri žuvo per sprogdinimą Beiruto centre. Teismas verdiktą turėtų paskelbti penktadienį.

Keturi Libano šiitų sukarinto judėjimo „Hizbollah“ nariai teisiami už akių Nyderlanduose dėl savižudžio sprogdintojo atakos Beirute, per kurią žuvo sunitas R. Hariri ir dar 21 žmogus.

Viena moteris naujienų agentūrai AFP sostinės centre sakė: „Tai buvo panašu į žemės drebėjimą... Man pasirodė, kad jis buvo galingesnis už 2005-ųjų sprogimą, per kurį žuvo R. Hariri.“

Įtampa tvyro ir Libano santykiuose su Izraeliu, paskelbusiu, kad užkirto kelią penkiems „Hizbollah“ kovotojams prasiskverbti į žydų valstybės teritoriją.

Irano remiamas judėjimas atmetė šiuos kaltinimus.  

2020 08 04 20:49
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt