pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
„Belavia“ nebeskraidins iš Turkijos į Baltarusiją Irako, Sirijos ir Jemeno piliečių
BNS
Scanpix
"Belavia" lėktuvas

Baltarusių oro linijos „Belavia“ pranešė nuo penktadienio nebeskraidinsiančios iš Turkijos į Baltarusiją irakiečių, sirų ir jemeniečių.

„Turkijos kompetentingų institucijų sprendimu, nuo 2021 metų lapkričio 12 dienos Irako, Sirijos ir Jemeno piliečiai nebebus priimami į reisus iš Turkijos į Baltarusiją“, – rašoma bendrovės tinklapyje paskelbtame pranešime.

„Belavia“ keleiviams, kuriems taikomas šis draudimas, bus kompensuojami už bilietą sumokėti pinigai, priduriama pranešime.

Anksčiau pranešta, kad oro linijos „Turkish Airlines“ sirams ir irakiečiams nebeparduos kelionių bilietų į Minską. Remdamasi šaltiniais Briuselyje, apie šį Turkijos oro vežėjo sprendimą pranešė Lenkijos naujienų agentūra PAP.

Baltarusijoje, prie rytinės Europos Sąjungos sienos, šią savaitę susitelkė keli tūkstančiai migrantų. Tai dar labiau padidino pastaraisiais mėnesiais tarp Minsko ir Vakarų tvyrančią įtampą.

Dėl migrantų krizės kurstymo Europos Sąjunga Baltarusijos režimui ketina pritaikyti naujas sankcijas.

Leidinys „Politico“ anksčiau šią savaitę pranešė, kad, siekdama blokuoti migrantų srautą iš Baltarusijos, ES siekia daryti spaudimą oro linijoms ir pareigūnams, padedantiems nelegalius migrantus iš jų gimtųjų šalių gabenti prie Europos Sąjungos sienų.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Antradienį ES sakė spaudžianti 13 valstybių, kad jos nebeleistų savo piliečiams vykti į Baltarusiją, iš kur migrantai mėgina nelegaliai patekti į bloką.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 12 11:57
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt