antradienis, rugsėjo 29 d.
Belfaste per riaušes sužeisti 27 pareigūnai
tiesa.com

Šiaurės Airijos Belfasto mieste per kilusius neramumus buvo sužeista arti trijų dešimčių policijos pareigūnų. Trys iš jų nukentėjo nuo kulkų, tarp jų – pareigūnė moteris.

Neramumai kilo po to, kai policija pamėgino neleisti Šiaurės Airijos nacionalistų eisenai priartėti prie tradicinio lojalistų, kurie remia JK valdžią, renginio, kurio metu deginami laužai. Policija teigia, jog riaušėms buvo „diriguojama“, o airių nacionalistinės pakraipos partija Sinn Fein, savo ruožtu, apkaltino oponentus respublikonus.
Iš viso per neramumus buvo sužeisti net 27 pareigūnai – keturiolika New Lodge rajone Šiaurės Belfaste ir trylika Broadway rajone Vakarų Belfaste.
JK spauda praneša, kad neramumai prasidėjo sekmadienį, artėjant vidurnakčiui. Apie 200 žmonių į policiją mėtė Molotovo kokteilius, akmenis ir butelius. Policija panaudojo vandens patranką ir į riaušininkus šaudė dujinius užtaisus. Mažiausiai vienas automobilis buvo pagrobtas ir padegtas.
 
Pareigūnai buvo sužeisti, kai kaukėtas vyras atidengė ugnį North Queen gatvėje. Vienas iš pareigūnų atsidūrė ligoninėje. Pranešama, kad vyriškis sužeistas nestipriai, tačiau sužeidimas traktuojamas kaip mėginimas nužudyti.
 
 
 
 

2010 07 13 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt