šeštadienis, liepos 11 d.
Belgija pateikė kaltinimus įtariamiesiems dėl teroro atakų
tiesa.com

Belgija pateikė kaltinimus dar dviem įtariamiesiems dėl 2015 m. „Islamo valstybės“ kovotojų Paryžiuje įvykdytų atakų, kurios pasiglemžė per 130 gyvybių. Apie tai ketvirtadienį pranešė federaliniai prokurorai.

Suimti vyras ir moteris, įvardyti kaip Faridas K. ir Meryema E.B., pasak pareigūnų, yra įtariami suteikę Khalidui El Bakraoui padirbtus dokumentus, kuriais, kaip rodo tyrimas, jis pasinaudojo ruošdamasis 2015 m. lapkričio 13 d. išpuoliams Paryžiuje.

Pats Khalidas El Bakraoui susisprogdino Briuselio metropoliteno stotyje pernai kovo 22 dieną, praėjus valandai po to, kai jo brolis Ibrahimas ir dar vienas sprogdintojas įvykdė atakas Briuselio oro uoste. Per šiuos išpuolius žuvo dar 32 žmonės.

Iš viso Belgijoje Paryžiaus atakų tyrime kaltinimai pateikti apie 20 žmonių. Pasak tyrėjų, Paryžiaus ir Briuselio atakas įvykdė ta pati ekstremistų grupelė. Faridui K. pateikti kaltinimai dalyvavimu teroristų grupuotės veikloje, dokumentų klastojimu ir suklastotų dokumentų naudojimu, jis laikomas areštinėje. Tuo tarpu Meryema E.B. pateikti kaltinimai dokumentų klastojimu ir suklastotų dokumentų naudojimu. Ji paleista, bet, kaip teigia prokurorai, bus priversta laikytis griežtų sąlygų.

2017 01 12 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt