sekmadienis, spalio 25 d.
Belgijoje dėl koronaviruso keturioms savaitėms uždaromos kavinės ir restoranai
Alfa.lt

Belgija nuo pirmadienio keturioms savaitėms uždarys visas kavines ir restoranus, šaliai stengiantis susidoroti su smarkiai išaugusiu koronaviruso atvejų skaičiumi.

Apie tokį sprendimą po Belgijos vyriausybės krizių grupės posėdžio informavo vicepremjeras Georges'as Gilkinet.

Briuselio miesto regionas jau įvedė panašius ribojimus praėjusią savaitę, tačiau penktadienio sprendimas reiškia, kad jie galios visoje šalyje.

G. Gilkinet teigimu, sprendimas uždaryti kavines ir restoranus, laikomus didelės rizikos viruso plitimo vietomis, buvo priimtas siekiant pabandyti užkirsti kelią dar vienam visuotiniam karantinui, koks galiojo Belgijoje anksčiau šiais metais.

Jis perspėjo, kad „situacija yra rimta sveikatos požiūriu“, ir mes turime „užkirsti kelią savo sveikatos priežiūros sistemos perpildymui“.

„Mūsų ligoninės yra užkimštos, – pridūrė jis. – Skaičiai yra tokie pat dideli, kaip ir kovo mėnesį, kai nusprendėme skelbti karantiną, o to mes tikrai norime išvengti.“

Kaip ir daugelis kitų Europos šalių, Belgija šių metų pradžioje visos šalies mastu buvo įsivedusi karantiną, kuris padėjo sumažinti COVID-19 atvejų skaičių.

Visgi naujų užkrato atvejų, taip pat rimtų atvejų, susijusių su hospitalizavimu, skaičius vėl auga, o regioninės valdžios institucijos savo ruožtu vėl griežtina taisykles.

2020 10 17 10:53
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt