antradienis, sausio 18 d.
Belgijoje kultūros sektoriaus atstovai protestavo prieš ribojamųjų priemonių atnaujinimą
BNS
Scanpix
Protestas Belgijoje

Tūkstančiai Belgijos atlikėjų, kino teatrų operatorių, renginių organizatorių ir kitų meno pasaulio atstovų sekmadienį susivienijo protestuodami prieš vyriausybės sprendimą stabdyti šalies kultūrinį gyvenimą, siekiant užkirsti kelią omikron varianto plitimui.

Protestuotojai, laikydami plakatus su užrašais „Šou turi tęstis“ ir„Nėra kultūros – nėra ateities“, taikiai būriavosi, nepaisydama pliaupiančio lietaus, kaltindami vyriausybę nesąžiningai nusitaikius į kultūros sektorių naujaisiais su koronavirusu susijusiais apribojimais.

Pagal priemones, kurios įsigaliojo sekmadienį, tokie renginiai kaip kalėdinės mugės galės tęstis, o restoranams ir barams leidžiama toliau dirbti su kai kuriais naujais apribojimais.

Net Belgijos vyriausybei patariantis mokslinis komitetas neprašė uždaryti kultūros sektoriaus.

Pasak valstybinio transliuotojo RTBF, daugybė kino teatrų ir kitų vietų nepaisė nurodymo stabdyti veiklą.

Pučiamųjų orkestras sekmadienį lydėjo protestuotojus Briuselio „Mont des Arts“ vadinamame miesto komplekse – simbolinėje vietoje, kur 1830 metais buvo paskelbta Belgijos nepriklausomybė.

Garsūs kultūros veikėjai lipo į sceną išreikšti savo nepasitenkinimo.

Organizatoriai ragino dalyvius dėvėti kaukes ir laikytis socialinio atstumo.

Pasak institucijų, taikiame proteste dalyvavo 5 tūkst. žmonių.

Pagal naujas taisykles viešoji veikla uždarose patalpose bus griežtai ribojama, o sporto aistruoliai nebus įleidžiami į stadionus ir uždaras patalpas.

Visgi Belgijos vyriausybė nepaskelbė visiško karantino, koks buvo įvestas kaimyniniuose Nyderlanduose šventiniam sezonui.

Po beveik dvejus metus trukusio priverstinio uždarymo ir riboto atnaujinimo kultūros sektorius tikėjosi, kad jo pastangos, įskaitant specialius oro kokybės matuoklius salėse, atskirtas vietas ir ribotą lankytojų skaičių, leis išvengti apribojimų naštos.

Belgijoje priemonės taikomos nepaisant to, kad pastarosiomis savaitėmis nuolat mažėjo hospitalizacijų dėl COVID-19 skaičius. Vyriausybės teigimu, dėl greito omikron varianto perdavimo prevencinių priemonių imtis būtina.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 26 21:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt