pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Belgijos pareigūnai draskosi, bet teroristų neišgaudo (atnaujinta)
tiesa.com

Žiniasklaida pranešė, kad vienas teroristų, kuris prisidėjo prie šį antradienį įvykusių atakų Belgijos sostinėje Briuselyje jau yra sulaikytas. Iš pradžių buvo teigiama tai 24-erių Najim Laachraoui. Neva, jo bomba nesprogo oro uoste, todėl jis paspruko gyvas.

Tačiau vėliau ši informacija paneigta. Ieškomas teroristas vis dar slapstosi laisvėje, o sulaikytasis vyras siejamas su sprogimais Briuselyje ir teroro atakomis Paryžiuje, tačiau savo tapatybės pareigūnams kol kas neatskleidžia.

Dar du N. Laachraoui bendrai buvo savižudžiai – broliai Khalid ir Brahim el-Bakraoui. Pastarieji, kaip įtariama, detonavo bombas. Vienas jų – oro uoste, kitas – Malbeko metro stotyje.

Abiejų atakų metu Briuselyje žuvo mažiausiai 34 žmonės, o dar daugiau nei 250 buvo sužeistų.

Anot bėlgų žiniasklaidos, būtetn N. Laachraoui buvo žinomas kaip bombų gamintojas, be to jis vienas iš svarbiausių asmenų, kurie organizavo kruvinas atkas Paryžiuje (Prancūzija) praėjusių metų lapkritį. Jų metu žuvo 130 žmonių.

N. Laachraoui iš Sirijos į Europą atvyko 2013-aisiais ir nuo to laiko verbavo virus būti džihadistais.

Broliai Khalid ir Brahim el-Bakraoui taip pat buvo žinomi policijai, o neseniai pareigūnus buvo pasiekusios žinios, kad jie susiję ir su išpuoliais Paryžiuje.

„Islamo valstybė“ tą pačią kruviną dieną pranešė prisiimanti atsakomybę dėl atakų ir pasidžiaugė, kad jos buvo puikiai suorganizuotos.

Belgija paskelbė tris dienas truksiantį gedulą. Su šalimi solidarizavosi ir kitos Europos Sąjungos valstybės. Lietuvoje gedulo diena – ketvirtadienis.

2016 03 23 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt