pirmadienis, sausio 17 d.
Belgijos premjeras: COVID-19 pandemija gali trukti dar kelerius metus
BNS
Unsplash
Pandemija

Belgijos premjeras Alexandre'as De Croo šeštadienį paskelbtame interviu perspėjo susilaikyti nuo pernelyg optimistiškų prognozių dėl COVID-19 pandemijos trukmės.

„Kol kas sunku prognozuoti, tačiau mes, kaip valdžia, turėtume pasiruošti galimybei, kad koronaviruso epidemija gali tęstis dar dvejus ar trejus metus“, – laikraščiui „Le Soir“ sakė premjeras.

Pastarosiomis dienomis Belgijoje intensyvėja koronaviruso protrūkis – daugiausia, kaip manoma, dėl itin užkrečiamos omikron atmainos.

Pasak ekspertų, dabartinės COVID-19 bangos pikas dar toli, o artimiausiomis savaitėmis belgų tikriausiai lauks nauji sergamumo antirekordai. Dėl šios priežasties valdžia tebetaiko griežtus suvaržymus.

A. De Croo pareiškė, kad artimiausiais metais gyventojai turėtų atgauti įprastas laisves, bet neatmetė galimybės, jog tam tikri apribojimai bus taikomi ir toliau.

„Per [pandemijos] bangas įgytos žinios padėjo mums suprasti, kad procesas nėra linijinis, kad egzistuoja sezoniškumo ar [koronaviruso] atmainų atsiradimo veiksniai. Deja, kartais gamta priverčia mus atsitraukti“, – paaiškino premjeras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 08 14:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt