šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Berlynas: A. Navalno apnuodijimas nėra dvišalis Vokietijos ir Rusijos klausimas
BNS

Vokietija rusų opozicionieriaus Aleksejaus Navalno situacijos nelaiko dvišaliu Vokietijos ir Rusijos klausimu, tuo yra grindžiamas kreipimasis į Cheminio ginklo draudimo organizaciją (OPCW), sakė Vokietijos vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas.

„Nekalbama apie dvišalę Vokietijos ir Rusijos problemą ar temą; kalbama apie nusikaltimą, kuris buvo įvykdytas Rusijoje, panaudojant pasaulyje uždraustą kovinę cheminę nervus paralyžiuojančią medžiagą. Medžiagą iš uždraustų medžiagų grupės. OPCW – logiškas pašnekovas šioje situacijoje. Todėl mes palaikome kontaktus su OPCW“, – penktadienį Berlyne žurnalistams sakė S. Seibertas.

44-erių A. Navalnas, vienas pagrindinių prezidento Vladimiro Putino kritikų, rugpjūčio 20 dieną pasijuto blogai skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu. Lėktuvas neplanuotai nutūpė Omske ir A. Navalnas komos būsenos buvo nuvežtas į Omsko ligoninę. Rugpjūčio 22-ąją jis buvo pervežtas į kliniką „Charite“ Berlyne.

Rugsėjo 2 dieną Vokietijos pareigūnai, remdamiesi šalies kariuomenės laboratorijos išvadomis, paskelbė, kad A. Navalno organizme aptikta nuodų iš nervus paralyžiuojančių medžiagų grupės „Novičiok“ pėdsakų. 

Rugsėjo 7-ąją klinika „Charite“ pranešė, kad A. Navalnas pabudo iš dirbtinės komos, jo būklė pagerėjo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 11 17:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt