šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Berlynas: „visiškai tikėtina“, kad A. Navalnas buvo apnuodytas
BNS

Vokietijos vyriausybė pirmadienį paskelbė, jog „visiškai tikėtina“, kad garsiausia Rusijos opozicijos figūra Aleksejus Navalnas, šiuo metu gydomas vienoje Berlyno ligoninėje, buvo apnuodytas.

44 metų Kremliaus kritikas į Berlyną šeštadienį buvo atskraidintas iš Sibiro, kur ketvirtadienį netikėtai pasijuto blogai ir prarado sąmonę lėktuve, skridusiame iš Tomsko miesto į Maskvą. Laineris buvo priverstas skubiai nusileisti Omske, kur kovos su korupcija aktyvistas buvo skubiai nuvežtas į ligoninę.

Padėjėjai sako manantys, kad A. Navalnas buvo apnuodytas ir kad nuodų buvo jo išgertoje arbatoje. Jų nuomone, su šiuo pasikėsinimu yra susijęs prezidentas Vladimiras Putinas.

Rusų gydytojai dėl A. Navalno būklės kaltino medžiagų apykaitos sutrikimą.

„Turime reikalų su pacientu, kuris, visiškai tikėtina, buvo apnuodytas“, – žurnalistams sakė Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovas Steffenas Seibertas.

Omsko regiono Sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį pranešė, kad A. Navalno šlapime aptikta kofeino ir alkoholio, bet „ne traukulius sukeliančių ar sintetinių nuodų“.

„Įtariama,.. kad kažkas apnuodijo p. Navalną – kad kažkas rimtai apnuodijo p. Navalną; deja, tokių pavyzdžių yra Rusijos pastarųjų metų istorijoje, tad pasaulis šį įtarimą vertina labai rimtai“, – sakė S. Seibertas.

A. Navalnas į Berlyną buvo atskraidintas iš privačių aukų finansuojamos vokiečių nevyriausybinės organizacijos „Cinema for Peace“ užsakytu lėktuvu, kanclerei A. Merkel pasiūlius jį gydyti Vokietijoje ir pasakius, kad naujienos apie A. Navalno būklę ją „išties nuliūdino“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 24 18:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt