šeštadienis, spalio 31 d.
Berlyne prasidėjo A. Merkel susitikimas su Baltarusijos opozicijos lydere S. Cichanouskaja
BNS

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja antradienį Berlyne pradėjo susitikimą su Vokietijos kanclere Angela Merkel, pranešė jos štabas.

„Susitikimas prasidėjo“, – nurodė S. Cichanouskajos atstovai.

S. Cichanouskaja, kuri deklaravo pergalę ginčijamuose rugpjūčio 9-osios Baltarusijos prezidento rinkimuose, netrukus po jų spaudžiama valdžios pasitraukė iš savo šalies į Lietuvą ir stengiasi sutelkti tarptautinį spaudimą Minsko režimui, tęsiantis protestams Baltarusijos gatvėse.

Opozicijos lyderė savo žinutėje, antradienį paskelbtoje platformos „Telegram“ kanalu, nurodė norinti aptarti su A. Merkel pakartotinių rinkimų Baltarusijoje galimybę.

„Susitikimo darbotvarkėje bus Vokietijos dalyvavimas organizuojant derybas dėl naujų rinkimų Baltarusijoje“, – rašo S. Cichanouskaja.

„Mes kalbėsime apie padėtį Baltarusijoje ir, galvoju, mes, dvi moterys, visuomet žinosime, apie ką kalbėtis“, – anksčiau naujienų agentūrai AFP sakė ji.

A. Merkel, kurios šalis šį pusmetį pirmininkauja Europos Sąjungai, yra sakiusi, kad Vokietija nepripažįsta A. Lukašenkos prezidento rinkimų laimėtoju, ir pasmerkė jo vyriausybės smurtą prieš protestuotojus.

JAV ir Europos Sąjunga penktadienį paskelbė ilgai lauktas sankcijas Baltarusijos pareigūnams, į kurias piktai sureagavo Minskas ir jo sąjungininkė Maskva.

Intensyvi darbotvarkė

S. Cichanouskaja praėjusią savaitę Lietuvoje susitiko su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu.

A. Merkel buvusią kandidatę Baltarusijos prezidento rinkimuose priims kaip „svarbiausią baltarusių opozicijos figūrą“, pirmadienį sakė kanclerės atstovas Steffenas Seibertas. Jis nurodė iš anksto negalintis komentuoti, apie ką bus kalbama per S. Cichanouskajos ir A. Merkel susitikimą.

Anksčiau interviu vokiečių savaitraščiui „Der Spiegel“ S. Cichanouskaja sakė planuojanti aptarti Berlyno tarpininkavimo perspektyvas, jei prasidėtų Baltarusijos valdžios ir opozicijos derybos.

Vokietijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu pranešė, kad trečiadienį ryte S. Cichanouskaja susitiks su šalies diplomatijos vadovu Heiko Maasu.

Be to, suplanuoti baltarusių opozicijos lyderės susitikimai su didžiausių Vokietijos partijų atstovais.

Iš Vokietijos S. Cichanouskaja išvyks į Slovakiją, kur apsilankys metinėje tarptautinėje saugumo konferencijoje „Globsec Bratislava Forum“, pranešė jos atstovai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 06 17:32
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt