sekmadienis, vasario 28 d.
Biokuru varomos kosminės technologijos tapo realybe – išbandyta pirmoji raketa
Alfa.lt

Amerikiečių kosminių technologijų startuolis „bluShift Aerospace“ paskelbė apie pirmąjį sėkmingą superlengvos raketos-nešėjos „Stardust 1.0“ bandymą. Kosminis aparatas ypatingas tuo, kad variklis „maitinamas“ biokuru.

Kaip rašo „TechCrubch“, struolis kūrė kietą kosminį biokurą raketoms nuo 2014 m. Projektą finansavo JAV mokslo įstaigos ir NASA.

Sausio 31 d. atliktas pirmasis bandymas, kurio metu vienpakopės raketos prototipas pakilo į 1,2 km aukštį ir išskleidus parašiutą nusileido į gamintojų numatytą tašką, pranešė space.com Skrydžio trukmė ir aukštis kuklūs, bet aparato kūrėjai teigia esą visiškai patenkinti pirmojo bandymo rezultatais.

Apie skrydžius į kosmosą raketos kūrėjai dar negalvoja, bet teoriškai planuoja, kad jų aparatas galėtų pasiekti suborbitinį aukštį, nešdamas 8 kg krovinio. Amerikiečių konstruktorių nuomone, net ir tokie kuklūs duomenys gali atverti naują nišą nedidelėms kompanijoms ir organizacijoms, suinteresuotoms kosminiais projektais.

Šiuo metu kuriamos galingesnės ir didesnį krovinį galinčios nešti raketos „Starless Rogue“ ir „Red Dwarf“.

„bluShift“ pareiškė, kad jų raketų skrydžiai bus labai pigūs ir kompanija ketina tapti „kosminiu Uberiu“. Jų teigimu, biokuras kosminiuose aparatuose yra ne tik palankesnis aplinkai, bet ir pigus, nes gaminamas iš žemės ūkio veiklos atliekų.

2021 02 02 10:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt