antradienis, liepos 7 d.
Blogos naujienos iš Vokietijos gąsdina ir Lietuvą
tiesa.com

Žinios apie naują ekonominę krizę, kuri pasaulį sukrės panašiai kaip pirmoji jos banga, netyla. Kiekvieną dieną žiniasklaida išplatina vis daugiau nerimą keliančių naujienų. Šios savaitės pradžioje pasirodė žinia, ypač nepalanki Lietuvos ekonomikai. Vokietijos ekonomika buksuoja – augimo tempai daug lėtesni nei buvo tikėtasi ir tai jau kelia didelį nerimą visoje Europos Sąjungoje (ES).

Antrąjį šių metų ketvirtį Vokietijos ekonomika augo tik 0,1 proc. O tai blogos naujienos Lietuvos eksportuotojams. Vokietija Lietuvai viena svarbiausių eksporto partnerių. Finansų analitikai prognozuoja, kad lietuviai realius sunkumus greičiausiai pajus po kelių mėnesių, nes šiuo metu darbai dar juda iš inercijos.

Kalbant apie eksportą yra ir džiuginančių žinių – pastaruoju metu Lietuvos eksportas didėjo ne į Vokietiją, bet į kaimynines Baltijos ir NVS šalis. Taigi užsakymai iš šių valstybių bent jau kurį laiką turėtų amortizuoti Vokietijos ekonomikos lėtėjimą.

Finansų analitikų tokie Vokietijos BVP rodikliai nestebina. Jie teigia, kad to ir buvo galima tikėtis, juk Vokietijos pramonei skaudų smūgį sudavė kitos ES narės, kuriose pastaruoju metu paklausa buvo labai sumažejusi, o ekonomikos vis dar traukiasi. Vokietijai tai turėjo didelės neigiamos įtakos. Ekonomikos krizę išgyvenančiose šalyse veikia nemažai Vokietijos bankų, kurie, žinoma, irgi suduria su sunkumais dėl sunkios padėties Graikijoje, Italijoje, Portugalijoje ir kitose ES šalyse.

Taigi atrodo, kad blogų naujienų sąrašas šiandien dar nėra baigtinis. Belieka tikėtis, kad ES vadovai nepristigs politinės valios ir išminties pasirinkdami naują ekonomikos kursą.

2011 08 17 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt