antradienis, birželio 15 d.
„Bloomberg“: Rusijos elitas buvo paskiepytas nuo koronaviruso dar balandį
Alfa.lt

Portalas „Bloomberg“, cituodamas neįvardytus šaltinius, atskleidė, kad dar balandžio mėnesį Rusijos valdantysis elitas buvo paskiepytas eksperimentine vakcina nuo koronaviruso.

„Keli šimtai“ milijardierių ir valdžios atstovų išmėgino eksperimentinę vakciną, kurią sukūrė valstybinis Gamalejos epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras.

Šio centro tyrėjas teigė, kad šis eksperimentas buvo „legalus, tačiau slepiamas siekiant apsaugoti potencialų būsimų pacientų norą dalyvauti“.

„Nėra aišku, kaip dalyviai buvo atrinkti ir kodėl jie nėra įtraukti į oficialių tyrimų statistiką, nors jie buvo stebimi ir rezultatai buvo kruopščiai instituto fiksuojami“, – rašė portalas „Bloomberg“.

Kai kurie eksperimento dalyviai pranešė, kad jiems po skiepo buvo prasidėjęs karščiavimas ir raumenų skausmai, nors vienas įtakingas politikas teigė nepajutęs jokio šalutinio efekto. Kai kurie politikai portalui „Bloomberg“ teigė, kad jie atsisakė vakcinos, nes dar nėra įrodyta, jog ji iš tiesų yra saugi.

Portalas tvirtino, kad jiems pavyko nustatyti poros dešimčių eksperimente savanoriškai panorusių dalyvauti asmenų tapatybes, tačiau nė vienas nesutiko, kad jie būtų įvardyti.

Gamalejos centro vadovas Alexanderis Gintsburgas naujienų agentūrai „Interfax“ tvirtino, kad jis nieko nežinojo apie vakcinos bandymus su verslininkais. Rusijos sveikatos apsaugos ministro padėjėjas teigė, kad ši vakcina dar nėra paleista „civiliniam naudojimui“.

Rusijos Tiesioginių investicijų fondo, kuris finansuoja vakcinos tyrimus, vadovas Kirillas Dmitrijevas patvirtino, kad jis ir jo šeima jau yra išmėginę eksperimentinę vakciną.

Dar praėjusią savaitę K. Dmitrijevas vylėsi, kad trečiasis vakcinos bandymų etapas, kurio metu ji bus išmėginta su keletu tūkstančių žmonių, pasibaigs rugpjūčio 3 d.

Rusija yra 4 valstybė pagal koronaviruso infekcijų skaičių pasaulyje, nusileidžianti tik JAV, Brazilijai ir Indijai. Kremlius tvirtino, kad jų šalies mokslininkai šiuo metu dirba su 50 skirtingų vakcinų projektais. 

2020 07 22 09:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt