pirmadienis, spalio 25 d.
„Blue Origin“ pateks į istoriją, į kosmosą nuskraidindama jauniausią pasaulyje astronautą
BNS
Twitter@blueorigin
Oliveris Daemenas

Privati JAV kosminių technologijų bendrovė „Blue Origin“ ketvirtadienį paskelbė, kad per jos planuojamą pirmąjį pilotuojamą skrydį į kosmosą pakils aštuoniolikmetis, tapsiantis jauniausiu pasaulyje astronautu. 

2020 metais vidurinę mokyklą baigęs ir piloto licenciją turintis Oliveris Daemenas, nėra aukcioną laimėjęs ir už 28 mln. JAV dolerių vietą įsigijęs asmuo, kuris norėjo likti nežinomas ir kils į kosmosą per kitą skrydį, nurodė bendrovė.

„Tai žymi [raketos] „New Shepard“ komercinių skrydžių pradžią, o Oliveris atstovauja naujai žmonių kartai, kuri padės mums nutiesti kelią į kosmosą“, – sakė „Blue Origin“ vykdantysis direktorius Bobas Smithas.

Skrydis raketa „New Shepard“ įgyvendins O. Deameno viso gyvenimo svajonę. Jį nuo ketverių metų žavi kosmosas, Mėnulis ir raketos, sakoma pranešime.

Jis planuoja toliau mokytis Utrechto universitete Nyderlanduose, kur nuo rugsėjo studijuos fiziką ir inovacijų valdymą.

Drauge su O. Daemenu pirmuoju šio erdvėlaivio skrydžiu į kosmosą kils kompanijos įkūrėjas Jeffas Bezosas, Jeffo brolis Markas ir lakūnė Wally Funk.

18 metų O. Daemenas ir 82 metų W. Funk bus jauniausias ir vyriausias astronautai, kada nors kilę į kosmosą.

„New Shepard“ pakils iš aikštelės dykumoje Teksaso valstijos vakaruose. Skrydis turėtų trukti 10 minučių, iš kurių keturias keleiviai išbus aukščiau Karmano linijos linijos, laikomos Žemės atmosferos ir kosmoso riba.

„Blue Origin“ pirmasis pilotuojamas kosminis skrydis bus surengtas tvyrant aštrios konkurencijos atmosferai privačių kosminių skrydžių sektoriuje.

Su šia bendrove taip pat varžosi Elono Musko įkurta kompanija „SpaceX“, taip pat britų milijardieriaus Richardo Bransono įkurta „Virgin Galactic“. Pastarasis liepos 11-ąją nuskrido į kosmosą ir sėkmingai grįžo į Žemę savo bendrovės erdvėlaiviu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 15 20:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt