trečiadienis, gruodžio 2 d.
Brazilija įšaldo kiniškos vakcinos nuo COVID-19 klinikinius tyrimus
BNS

Brazilijos sveikatos sistemos reguliavimo institucija pranešė įšaldžiusi klinikinius tyrimus dėl Kinijos kuriamos vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, įvykus „nepageidaujamam incidentui“, susijusiam su bandymuose dalyvavusiu savanoriu.

Nemaloni žinia „CoronaVac“, vieną pažangiausių vakcinų kandidačių, kuriančiai kinų bendrovei „Sinovac Biotech“ nuskambėjo pirmadienį, JAV farmacijos milžinei „Pfizer“ pareiškus, kad jos pačios vakcinos kandidatės veiksmingumas siekia 90 procentų. Šis pranešimas padidino viltis dėl pandemijos pabaigos, o pasaulio akcijų indeksai ėmė sparčiai kilti.

„Sinovac Biotech“ antradienį gynė savo produktą: „Esame įsitikinę, kad vakcina yra saugi.“

Brazilijos reguliavimo institucija „Anvisa“ paskelbė „nutarusi pertraukti vakcinos „CoronaVac“ klinikinį tyrimą po rimto nepageidaujamo incidento“ spalio gale.

„Anvisa“ pareiškė negalinti atskleisti įvykio detalių dėl privatumo politikos, bet pabrėžė, jog tokie incidentai yra susiję su mirtimi, potencialiai mirtinais šalutiniais poveikiais, sunkia negalia, hospitalizacija, apsigimimais ir kitais „kliniškai svarbiais įvykiais“.

Vis dėlto „Sinovac“ pareiškė, kad incidentas „nebuvo susijęs su vakcina“, ir pridūrė, jog bendrovė „toliau bendraus su Brazilija šiuo klausimu“.

Klinikinius tyrimus Brazilijoje koordinuojantis Butantano institutas išreiškė „nuostabą“ dėl „Anvisa“ sprendimo.

Institutas „išsamiai nagrinėja, kas nutiko“, ir yra „pasirengęs pateikti Brazilijos reguliavimo agentūrai visus reikiamus paaiškinimus dėl bet kokių nepageidaujamų incidentų, galėjusių įvykti per klinikinius tyrimus“, nurodė mokslo centras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 10 12:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt