ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Brazilijoje – nerimą keliantis koronaviruso elgesys
Alfa.lt

Koronaviruso pandemija sparčiai plinta Brazilijos senųjų vietinių gyventojų gyvenamose teritorijose ir jau pasiekė 38 čiabuvių grupes, penktadienį pranešė Brazilijos vietinių tautų asociacija (APIB).

„Virusas bauginančiu greičiu plinta čiabuvių teritorijose visoje Brazilijoje“, – sakoma jos pareiškime.

APIB apklausa parodė, kad 38 čiabuvių grupėse – dauguma jų gyvena Brazilijos Amazonėje – nustatyti 446 koronaviruso atvejai, 92 žmonės mirė.

Ketvirtadienį „Parque das Tribos“ čiabuvių bendruomenė prie šiaurinio Manauso miesto palaidojo 53-ejų vadą, mirusį nuo koronaviruso.

COVID-19 aukų skaičius Brazilijoje – vienoje labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių Lotynų Amerikos šalių – sparčiai auga.

Iki šiol šalyje pavirtina 220 tūkst. užsikrėtimo atvejų ir beveik 15 tūkst. mirčių, bet specialistai sako, kad atliekama per mažai tyrimų, todėl tikrieji skaičiai gali būti 15 ar daugiau kartų didesni.

Čiabuvių teisių grupė „Survival International“ įspėjo, kad nelegalūs kalnakasiai ir miškų kirtėjai, pasinaudodami pandemija, braunasi į vietinių gyventojų žemes.

„Braunamasi į daugybę gentinių žemių, remiant valdžiai, kuri nori visiškai sunaikinti pirmąsias šalies tautas ir net nebando to slėpti“, – pareiškė ji.

„Survival International“ sukritikavo prezidentą Jairą Bolsonarą, kad šis siekia atverti saugomas čiabuvių gyvenamas žemes kasybos ir žemės ūkio veikloms. 

2020 05 17 10:29
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt