trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Brazilijos prezidentas atmetė G7 šalių siūlymą padėti gesinti gaisrus Amazonijoje
tiesa.com
Twitter.com
Amazonės miškai

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro pirmadienį sukritikavo Didžiojo septyneto (G 7) valstybių siūlymą padėti jo šaliai gesinti gaisrus Amazonijos atogrąžų miškuose, pabrėždamas, kad Brazilija nėra Vakarų kolonija.

„Negalime susitaikyti su tuo, kad Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas imasi nepagrįstų atakų Amazonijos klausimu ar dangsto savo ketinimus G 7 valstybių aljanso siūlymais „gelbėti“ Amazoniją, lyg būtumėme kolonija ar neutrali teritorija“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Pirmadienį E. Macronas pareiškė, kad G 7 šalys per Bjarice vykstantį viršūnių susitikimą nusprendė skirti Amazoniją siaubiančių miškų gesinimui apie 20 mln. JAV dolerių.

Praėjusios savaitės pabaigoje, prieš forumo pradžią prancūzų lyderis pasiūlė aptarti per jį atsaką į šiuos gaisrus. J. Bolsonaro savo ruožtu apkaltino E. Macroną turint „kolonijinį mentalitetą“.

Amazonijoje miškų gaisrai yra įprastas reiškinys sausros laikotarpiais, besitęsiančiais nuo liepos iki spalio. Tačiau šiemet padėtis yra aštresnė nei anksčiau. Nuo šių metų pradžios Brazilijoje užfiksuota per 75 tūkst. gaisrų židinių – daugiau jų buvo tik 2013 metais. Pernai iki rugpjūčio buvo užregistruota apie 40 tūkst. užsidegimų.

Miškai dega ne tik Brazilijoje, bet ir kaimyninėse valstybėse – Venesueloje, Bolivijoje, Kolumbijoje, Peru, Gajanoje.

2019 08 27 05:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt