penktadienis, spalio 7 d.
Brito mirtis – dar vienas rusų karo nusikaltimų įrodymas: įtaria, kad buvo nežmoniškai kankintas
Alfa.lt
Scanpix
Paulas Urey.

Balandžio mėnesį Vladimiro Putino pakalikų sučiupto britų humanitarinės pagalbos darbuotojo kūnas buvo grąžintas į Ukrainą ir išaiškėjo, kad jis galimai buvo nežmoniškai kankintas, rašo Dailymail.co.uk.

45 metų Paulas Urey mirė liepos mėnesį Rusijos nelaisvėje. Prorusiški banditai pranešė pranešė, kad mirties priežastis – „ligos ir stresas“.

Trečiadienį Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba paskelbė, kad rusai grąžino P. Urey kūną, o ant lavono buvo matyti kankinimų požymių ir trūko kūno dalių. D. Kuleba pasmerkė Rusijos „barbariškumą ir bjaurų karo nusikaltimą“ ir pažadėjo siekti atsakomybės už J. Urey mirtį.

„Rusai grąžino britų humanitarinio darbuotojo Paul Urie kūną, kurį jie suėmė balandžio mėn. ir liepos mėn. pranešė, kad jis mirė dėl „ligų“ ir „streso“. Su galimo nesuvokiamo kankinimo požymiais“, – trečiadienį tviteryje rašė D. Kuleba.

Pareigūnai pranešė, kad J. Urey kūne buvo daugybė pjautinių žaizdų ir nupjautų kūno dalių.

„Galiu pasakyti, kad mirtis buvo smurtinė. Žmogus tiesiog negali pakelti tokių kankinimų. Mačiau lavono nuotraukas, ir kas jas matė, tas neabejoja. Savanorio P. Urey nužudymas kankinant yra karo nusikaltimas, kuris bus dar vienas įrodymas Rusijos politinės ir karinės vadovybės tribunolui. Įrodymai teisme prieš V. Putiną“, – teigė Ukrainos ombudsmenas Dmytro Liubinecas.

J. Urey, kilęs iš Voringtono, Češyro grafystėje, balandį buvo suimtas Zaporožėje, Ukrainoje, esančiame kontrolės punkte ir apkaltintas tuo, kad esą yra samdinys. Dviejų vaikų tėvas mirė liepos mėnesį, praėjus daugiau kaip dešimčiai savaičių po to, kai buvo laikomas prorusiškų separatistų nelaisvėje Donecko srityje.

J. Urey sesuo Lyndsey Coulton dar liepos mėnesį – po to, kai jai buvo pranešta apie jo mirtį – teigė, kad jos brolis nelaisvėje buvo kankinamas.

„[Rusai] jam kažką padarė, manau, kad jie jį kankino, – tuomet sakė ji. – Oficialiai jis mirė dėl lėtinės ligos ir depresijos, bet nemanau, kad taip buvo.“

Prieš kankinimus kovojančios grupės „Gulag“ įkūrėjas Vladimiras Osečkinas pritarė jos teiginiams ir sakė, kad jo mirtis priminė kitų Rusijos kalėjimuose kankintų žmonių mirtį:

„Britas staiga susidūrė su didžiulėmis sveikatos problemomis, susijusiomis su sutrikusia inkstų ir kitų gyvybiškai svarbių organų veikla. Lygiai tokias pačias diagnozes Rusijos kalėjimų gydytojai nustato tiems, kurie kalėjimuose kankinami iki mirties.“

2022 09 08 14:32
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt