antradienis, rugsėjo 27 d.
Britų ir belgų paauglys tapo jauniausiu pasaulį savarankiškai apskridusiu lakūnu
BNS
macksolo.com
Mackas Rutherfordas

Britanijos ir Belgijos 17-metis pilietis Mackas Rutherfordas trečiadienį nusileido Bulgarijoje ir tapo jauniausiu lakūnu, savarankiškai apskridusiu aplink Žemės rutulį.

Penkis mėnesius ir vieną dieną trukusi kelionė prasidėjo Bulgarijoje kovo mėnesį. Trečiadienį M. Rutherfordo lėktuvas sugrįžo į nedidelį aerodromą šalia Radomiro miesto, už valandos kelio nuo sostinės Sofijos.

„Šia kelione stengiuosi parodyti, kad jauni žmonės gali daug pasiekti – tiesiog siekite savo svajonių“, – baigęs kelionę sakė paauglys.

„Nesu tikras, ar yra kokių nors kitų rekordų, kuriuos norėčiau įveikti, tiesiog noriu grįžti į mokyklą ir prisivyti bendraamžius“, – pridūrė M. Rutherfordas.

Smulkaus sudėjimo paauglys, vilkėjęs lakūno kostiumą ir ant garbanotų tamsių plaukų užsidėjęs mėlyną kepuraitę, sakė apgailestaujantis, kad šis nuotykis jau baigėsi. Anot jo, „skrisdamas jauti visišką laisvę“.

M. Rutherfordas gimė seniai skraidymo tradiciją puoselėjančioje šeimoje, kurios keturių kartų atstovai buvo aviatoriai. Pats Mackas prie vairalazdės pirmąkart sėdo būdamas vos septynerių.

Dabar jis pasiekė rekordą, nuskridęs apie 54 tūkst. kilometrų, ore išbuvęs 221 valandą ir perskridęs 30 šalių.

M. Rutherfordui teko kęsti iki 48 Celsijaus laipsnių kaitrą – paprastai kai jam tekdavo valandų valandas laukti leidimo skristi.

Per šį žygį jam dėl stipraus vėjo taip pat teko nusileisti negyvenamoje Atu saloje į vakarus nuo Aliaskos.

Karas Ukrainoje sutrikdė planus

Macko sesuo ir tėvai, Radomiro oro uoste pasitikę jaunąjį aviatorių, taip pat sakė, kad vienu metu jo maisto atsargos buvo aplietos degalais, todėl vaikinas turėjo tenkintis šokoladiniais pyragaičiais.

Dar prieš jam išskrendant į kelionę pasiruošimus sutrikdė Rusijos invazija į Ukrainą, privertusi pakeisti skrydžio maršrutą.

Užuot skridęs per Rusiją, M. Rutherfordas pasuko piečiau – per Pakistaną, Indiją, Pietų Korėją ir Japoniją. Dešimties valandų skrydį per Ramųjį vandenyną iki Jungtinių Valstijų jaunasis lakūnas vadino „sunkiausiu etapu“.

„Tokiai kelionei būtina kontroliuoti padėtį visais lygiais. Privalai sugebėti valdyti savo emocijas, stresą“, – naujienų agentūrai AFP sakė jo motina Beatrice de Smet.

„Jam šauniai sekėsi“, – pridūrė Macko tėvas Samas Rutherfordas, buvęs karo lakūnas.

M. Rutherfordo pasiekimą pripažino Guinnesso pasaulio rekordų knygos atstovai. Jam įteiktas sertifikatas patvirtina, kad Mackas pagerino rekordą, pernai pasiektą 18-mečio brito Traviso Ludlow.

Be to, šį žygį jis atliko ultralengvuoju lėktuvėliu ir paveržė rekordą iš savo sesers Zaros kaip jauniausias tai padaręs lakūnas.

Zara dėl to nenusiminė ir sakė, kad „labai džiaugiasi“ dėl savo brolio.

Tačiau ji išlieka jauniausia savarankiškai Žemės rutulį apskridusia moterimi. Šį žygį ji baigė sausio 20-ąją, būdama 19-metė.

2022 08 25 14:43
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt