penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Būdama 104 metų mirė Holivudo aukso amžiaus legenda Olivia de Havilland
Alfa.lt

Du kartus „Oskaru“ apdovanota aktorė Olivia de Havilland, kuri išgarsėjo legendiniame Holivudo aukso amžiuje, sekmadienį mirė eidama 104-uosius metus.

O. de Havilland, vaidinusi tokiuose visame pasaulyje populiarumo sulaukusiuose filmuose kaip „Vėjo nublokšti“ (Gone With the Wind) ir dalinusis scena su tokiomis įžymybėmis kaip Erolas Flynnas, įamžino legendinės kino kūrimo eros žavesį ir eleganciją.

Pareiškime aktorės publicistė teigė, kad O. de Havilland „ramiai mirė dėl natūralių priežasčių“ savo namuose Paryžiuje, Prancūzijoje.

Aktorė gimė 1916 metų liepos  1 dieną Tokijuje.

Nuo šeštojo dešimtmečio pradžios kino žvaigždė gyveno Paryžiuje.

Per savo gyvenimą O. de Havilland buvo apdovanota įvairiais garbingais apdovanojimais, įkaitant tokius apdovanojimus kaip Nacionalinis menų medalis, Prancūzijos Garbės legiono ordinas ir Didžiosios Britanijos garbės damos titulas.

Aktorė buvo ištekėjusi du kartus. Pirmą kartą – už amerikiečių scenaristo ir romanisto Marcuso Goodricho (1946–1953 metais), vėliau – už žurnalisto Pierre'o Galante'o (Pjero Galančio), prancūzų žurnalo „Paris Match“ redaktoriaus.

O. de Havilland labiausiai išgarsėjo Melanie Hamilton vaidmeniu 1939 metų filme „Vėjo nublokšti“. Kiti ne mažiau garsūs jos vaidmenys buvo filmuose „Kapitono kraujas“ (Captain Blood, 1935 metai) ir „Robino Hudo nuotykiai“ (The Adventures of Robin Hood , 1938 metai).

2020 07 26 22:58
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt