šeštadienis, spalio 1 d.
Buvęs D. Trumpo finansų vadovas pripažino kaltę dėl mokesčių slėpimo, sutinka liudyti
BNS
Scanpix
Donaldas Trumpas

Allenas Weisselbergas, buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo verslo imperijos ilgametis finansų vadovas, ketvirtadienį padarė kaltės pripažinimą dėl mokesčių slėpimo ir sutiko liudyti būsimoje byloje prieš nekilnojamojo turto korporaciją „Trump Organization“.

75 metų A. Weisselbergas, 2005–2021 m. ėjęs „Trump Organization“ vyriausiojo finansininko pareigas, pripažino kaltę dėl 15 mokesčių slėpimo atvejų, sakoma Manhatano apylinkės prokuroro Alvino Braggo pranešime.

A. Weisselbergas pripažino savo vaidmenį 15 metų gyvavusioje schemoje su „Trump Organization“, kai jis padėjo slėpti mokesčius nuo federalinių, Niujorko valstijos ir Niujorko miesto mokesčių tarnybų, sakė A. Braggas.

Pasak prokuroro, A. Weisselbergas turės atlikti penkių mėnesių laisvės atėmimo bausmę – su sąlyga, kad teisingai liudys spalį planuojamoje nagrinėti baudžiamojoje byloje, kurioje „Trump Organization“ kaltinama mokestiniu sukčiavimu.

A. Weisselbergas griežtai atsisakė liudyti asmeniškai prieš D. Trumpą. Pastarasis buvo „Trump Organization“ valdybos pirmininkas ir savininkas iki 2017 m., kol įžengė į Baltuosius rūmus.

Tačiau buvusiam „Trump Organization“ finansų vadovui gali būti skirtas papildomas įkalinimas, jeigu jis atsisakys duoto parodymus nekilnojamojo turto bendrovei iškeltoje baudžiamojoje byloje.

A. Braggas nurodė, kad prisiekusieji bylai dėl „Trump Organization“ numanomo mokestinio sukčiavimo turėtų būti pradėti rinkti spalio 24 d.

Mainais į švelnesnę bausmę A. Weisselbergas prisipažino, kad nesumokėjo mokesčių už 1,76 mln. dolerių (1,74 mln. eurų) nedeklaruotų pajamų. Jis turės sumokėti beveik 2 mln. dolerių mokesčių, baudų ir delspinigių.

„Šiandien A. Weisselbergas teisme prisipažino, kad naudojosi savo padėtimi „Trump Organization“, kad apgaudinėtų mokesčių mokėtojus ir praturtėtų, – rašo A. Braggas. – A. Weisselbergas pasirūpino, kad „Trump Organization“ nemokamai suteiktų jam butą, brangių automobilių, privatų mokslą jo vaikaičiams ir naujus baldus – ir visa tai nemokant privalomų mokesčių.“

„Šis susitarimas dėl prisipažinimo mainais į švelnesnę bausmę tiesiogiai susieja „Trump Organization“ su plačiu spektru nusikalstamų veikų ir reikalauja, kad A. Weisselbergas pateiktų neįkainojamus liudijimus būsimoje byloje prieš šią korporaciją, – pridūrė prokuroras. – Tikimės įrodyti savo argumentus byloje prieš „Trump Organization“.“

2022 08 19 12:12
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt