antradienis, sausio 18 d.
Buvęs Kazachstano saugumo vadovas suimtas dėl įtariamos išdavystės
BNS
BNS foto
Neramumai Kazachstane

Buvęs Kazachstano kontržvalgybos agentūros vadovas suimtas įtariant valstybės išdavyste, šeštadienį pranešė tarnyba, iš kurios jis buvo atleistas šalį apėmus audringiems protestams.

Nacionalinio saugumo komiteto (KNB) pranešime sakoma, kad jo buvęs vadovas Karimas Masimovas buvo sulaikytas ketvirtadienį, tarnybai pradėjus tyrimą dėl įtariamos išdavystės.

KNB pridūrė, kad išsamesnės informacijos nebus paskelbta, kol vyksta tyrimas.

Kazachstanas, ilgą laiką laikytas viena stabiliausių posovietinių Centrinės Azijos šalių ir turintis gausius energijos šaltinių išteklius, išgyvena didžiausią krizę per kelis dešimtmečius. Praeitą savaitgalį įsiplieskę protestai dėl automobilinių suskystintų dujų pabranginimo peraugo į visą šalį apėmusias audringas demonstracijas.

Keliuose miestuose ginkluoti protestuotojai grūmėsi su vyriausybės pajėgomis ir šturmavo vyriausybės pastatus.

K. Masimovas iš KNB vadovo pareigų buvo atleistas anksčiau ketvirtadienį, tačiau tą dieną jis dar dalyvavo Saugumo tarybos posėdyje, kuriam pirmininkavo prezidentas Kassymas-Jomartas Tokayevas.

Pirmojo Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbayevo K.-J. Tokayevo pirmtako ir mentoriaus, buvęs patarėjas Ermukhametas Ertysbayevas anksčiau valstybinei televizijai sakė, kad Kazachstane neramumus pakurstę „sąmokslininkai“ siekė nuversti valstybės vadovą. Pasak jo, tokio masto „valstybės perversmo“ nebūtų buvę įmanoma įgyvendinti be „išdavikų aukščiausiuose valdžios sluoksniuose, ypač teisėsaugos tarnybose“. E. Ertysbayevas teigė, kad Kazachstane mėginta įgyventi scenarijų „kaip savo laiku įvyko Ukrainoje“.

„Visi kaltieji bus nubausti, – perspėjo buvęs patarėjas. – Iš esmės tai valstybės išdavystė.“

56 metų K. Masimovas KNB vadovavo nuo 2016 metų rugsėjo. Jis taip pat yra dirbęs Kazachstano ministru pirmininku, prezidento administracijos vadovu ir prezidento padėjėju.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 08 08:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt