penktadienis, liepos 1 d.
Buvęs Rusijos premjeras vienareikšmiškas: Baltijos šalims tai nieko gero nežada
Alfa.lt
Scanpix
Rusijos okupantai marodieriai Ukrainoje.

Buvęs Rusijos vyriausybės vadovas, dabar opozicijos atstovas Michailas Kasjanovas perspėjo, kad Maskvos pradėto karo prieš Ukrainą rezultatai nulems Rusijos ateitį, o jei Ukraina žlugs, „Baltijos šalys bus kitos“, rašo „Laisvės radijas“.

M. Kasjanovas, kuris dabar yra atviras Vladimiro Putino kritikas, birželio 13 d. paskelbtame vaizdo interviu Prancūzijos naujienų agentūrai AFP sakė, kad iš pradžių netikėjo, jog V. Putinas iš tikrųjų pradės plataus masto karą prieš Ukrainą.

Tačiau kai pamatė Rusijos saugumo tarybos posėdį, sušauktą likus vos trims dienoms iki invazijos pradžios vasario 24 d., „supratau, kad taip, karas bus“.

„Tiesiog pažįstu šiuos žmones ir pažvelgęs į juos pamačiau, kad V. Putinas jau paėmė viršų“, – sakė jis ir pridūrė, kad „pažinojo kitokį Putiną“.

M. Kasjanovas prognozuoja, kad karas gali trukti iki dvejų metų, ir teigė, kad Ukraina būtinai turi laimėti.

„Jei Ukraina žlugs, Baltijos šalys bus kitos“, – sakė jis.

Nuo karo baigties priklausys ir Rusijos ateitis, pridūrė jis. Kartu buvęs Rusijos premjeras kategoriškai nesutinka su Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono žodžiais, kad V. Putinas neturėtų būti pažemintas. Jis taip pat atmetė raginimus Ukrainai atiduoti teritoriją, kad būtų užbaigtas karas.

64 metų M. Kasjanovas esąs įsitikinęs, kad galiausiai V. Putiną pakeis „kvaziįpėdinis“, kurį kontroliuos Rusijos saugumo tarnybos. Vis dėlto jis neatmetė vilties, kad galiausiai Rusija gali grįžti prie demokratijos, nors ir sunkiai.

„Esu įsitikinęs, kad Rusija grįš į demokratinės valstybės kūrimo kelią“, – sakė M. Kasjanovas, kuris 2000–2004 m. buvo ministras pirmininkas.

Jo vertinimu, prireiks maždaug dešimtmečio, kad būtų įvykdyta šalies „dekomunizacija“ ir „deputinizacija“: „Tai bus sunku, ypač po šio nusikalstamo karo.“

M. Kasjanovas sakė, kad V. Putinas, buvęs KGB pulkininkas ir buvęs Fedralinės saugumo tarnybos (FSB) vadovas, per pastaruosius du dešimtmečius sukūrė sistemą, kurioje dominuoja buvę ir esami Rusijos saugumiečiai.

„Iš esmės tai yra KGB sistema, kuri remiasi absoliučiu neteisėtumu. Akivaizdu, kad jie nesitiki jokios bausmės“, – kalbėjo jis.

„Tai pasiekimai sistemos, kuri, skatinama V. Putino, kaip valstybės vadovo, pradėjo veikti dar ciniškiau ir žiauriau nei paskutiniais Sovietų Sąjungos gyvavimo etapais“, – pridūrė jis.

M. Kasjanovas, kuris būdamas ministru pirmininku pasisakė už glaudžius ryšius su Vakarais, prisijungė prie Rusijos opozicijos ir tapo vienu aršiausių Kremliaus kritikų. Dabar jis yra opozicinės Liaudies laisvės partijos (PARNAS) lyderis, tačiau, nerimaudamas dėl savo saugumo, išvyko iš Rusijos.

„Neabejoju, kad dabar, po tragedijos, kurios liudininkai visi esame, opozicija susivienys, – tvirtino jis. –Viską reikės atkurti iš naujo. Iš esmės visas ekonominių ir socialinių reformų kompleksas turėtų būti pradėtas iš naujo... Tai didžiuliai ir sunkūs uždaviniai, ir juos reikės atlikti.“

2022 06 14 15:34
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt