antradienis, rugsėjo 27 d.
Buvusi V. Putino žmona – „blogerė“ ir milijonų verto nekilnojamojo turto Ispanijoje savininkė
Alfa.lt
Scanpix
Liudmila ir Vladimiras Putinai (2001 m.).

Šiuo metu įkalinto opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno bendražygiai atliko tyrimą apie buvusią Vladimiro Putino žmoną Liudmilą, rašo „Laisvės radijo“ Rusijos naujienų tarnyba.

Tyrėjų duomenimis, buvusiai Rusijos prezidento žmonai priklauso du butai Ispanijoje, kurių vertė viršija du milijonus eurų. Tyrimo autoriai taip pat aptiko tinklaraštį, kurį, kaip įtariama, iki 2008 m. kūrė Liudmila Putina.

A. Navalno bendražygiai sako, kad rado du butus Malagoje, kurie priklauso L. Putinai ir jos dabartiniam vyrui Artūrui Očeretnui, už kurio ji ištekėjo 2015 m. Pirmąjį butą pora nusipirko prieš 10 metų už 790 tūkst. eurų. Tuo metu A. Očeretnas vadovavo L. Putinos valdomam Tarpasmeninio bendravimo ugdymo centrui. 2014 m. A. Očeretnas nusipirko dar vieną butą Malagoje už daugiau nei 1,3 mln. eurų.

Be to, L. Putina ir jos dabartinis vyras turi namą Biaricoje, Prancūzijoje, kurio vertė – 5,3 mln. eurų. Namas nupirktas 2013 m., 2017 m. pranešė Korupcijos ir organizuoto nusikalstamumo tyrimų centras (OCCRP). Šį pavasarį Šveicarijos žurnalistai taip pat išsiaiškino, kad 2015 m. A. Očeretnas už maždaug 3,5 mln. eurų įsigijo butą Davose, Šveicarijoje.

Viename iš pranešimų rašoma, kad jos vyras „nuolat geria jos kraują“.

A. Navalno bendražygių duomenimis, L. Putina ir A. Očeretnas užsiima namo Maskvos centre nuoma. Tai atneša jiems daugiau kaip 250 mln. rublių per metus. Apie šias buvusios V. Putino žmonos pajamas 2017 m. pirmą kartą pranešė „Reuters“. Taip pat įtariama, kad L. Putinos Tarpasmeninių ryšių plėtros centras gauna šimtus milijonų rublių iš stambaus Rusijos verslo ir valdžios institucijų.

Tyrėjai taip pat teigia radę L. Putinos tinklaraštį. Teigiama, kad buvusi prezidento žmona rašė slapyvardžiu llenaa. Daugelyje įrašų tinklaraščio autorė rašė apie nuobodulį, o komentaruose po įrašais gynė Rusijos valdžią ir prezidentą. Viename iš pranešimų rašoma, kad jos vyras „nuolat geria jos kraują“.

2022 08 08 10:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt