sekmadienis, vasario 28 d.
Čėčėnijos prezidentas veja iš šalies gėjus?
tiesa.com

Čėčėnijos prezidentas Ramzanas Kadyrovas neigia pasirodžiusią informacija, kad šalyje persekiojami homoseksualūs asmenys, iš kurių keli buvo nužudyti.

Šią savaitę tiek Rusijos, tiek kitų valstybių spaudoje pasirodė liudijimai apie tai, jog Čėčėnijoje su vadovo palaiminimu prasidėjo plataus masto kampanija, nukreipta prie netradicinės seksualinės orientacijos asmenis.

Jie esą persekiojami, kankinami elektrošoku ir kitais būdais, o trys vyrai neva buvo nužudyti vien dėl to, kad yra gėjai.

Tačiau R. Kadyrovas neigia tokias kalbas. Kremliuje su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu susitikęs Čėčėnijos vadovas tokią informaciją pavadino provokacija, kupina tariamų įvykių. Po susitikimo Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas šią informaciją pavadino šmeižtu.

Tuo tarpu iš šalies pasprukęs ir su Jungtinės Karalystės laikraščio „The Guardian“ žurnalistais susitikęs homoseksualus vyras tikino, jog tėvynėje dėl savo seksualinės orientacijos kenčia ne tik jis pats, bet ir jo šeimos nariai.

Tokią informacija anksčiau paviešinęs Rusijos laikraštis „Novaya Gazeta“ tikina sulaukęs grasinimų ir laiškų su įartinais baltais milteliais. Pranešta ir tai, kad Čėčėnijos sostinės Grozno pagrindinėje mečetėje buvo priimta rezoliucija, skelbianti, jog taip buvo pažemintos ilgaamžės Čečėnijos visuomenės tradicijos, tikėjimas ir čečėnų vyrų orumas, o už tai atlygio sulauks visi – nesvarbu, kas jie tokie ir kur yra.

2017 04 21 14:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt