antradienis, liepos 5 d.
Čekijos prezidentas M. Zemanas grįžta į ligoninę, jam nustačius COVID-19 (atnaujinta 21.57)
BNS
Twitter@PrezidentZeman
Milošas Zemanas

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas ketvirtadienį vėl buvo hospitalizuotas, praėjus vos kelioms valandoms po jo išrašymo iš ligoninės, kai valstybės vadovui buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija, sakoma jo atstovo Jiri Ovčačeko pranešime.

„Prezidento programa bus sustabdyta, kol jis gydomas nuo COVID-19“, – pridūrė J. Ovčačekas. Iš jo pareiškimo galima suprasti, kad M. Zemanas penktadienį nepaskirs naujo premjero, kaip buvo planuota.

77 metų politikos veteranas buvo hospitalizuotas sausio 10-ąją, kitą dieną po parlamento rinkimų. Buvo pranešta, kad M. Zemanui sutriko kepenų veikla, gydytojai įtarė cirozę.

Ketvirtadienį ryte M. Zemanas išvyko iš Centrinės karinės ligoninės (UVN) Prahoje į savo rezidenciją į vakarus nuo sostinės.

Tačiau ketvirtadienio popietę M. Zemanui „buvo atliktas COVID-19 testas, kaip numato ambulatorinio gydymosi reikalavimai. Deja, rezultatas buvo teigiamas“, nurodė J. Ovčačekas.

Tuomet M. Zemanas buvo vėl išvežtas į UVN.

Vietos žiniasklaoda nurodė, kad M. Zemanui, kuris yra gavęs tris vakcinos nuo koronaviruso dozes, jokių ligos simptomų nepasireiškė.

M. Zemanas penktadienį turėjo paskirti Petrą Fialą, centro dešiniųjų aljanso „Kartu“ lyderį, naujuoju šalies premjeru, bet dėl infekcijos ši ceremonija atidėta neapibrėžtam laikui.

Aljansas „Kartu“, kuriam priklauso P. Fialos dešiniojo sparno Demokratinė piliečių partija (ODS), centristinė Krikščionių demokratų partija (KDS) ir centro dešinioji partija „TOP 09“, rinkimuose įveikė kadenciją baigiančio premjero milijardieriaus Andrejaus Babišo populistinį judėjimą ANO („Taip“).

„Kartu“, suvienijęs jėgas su centristine Merų ir nepriklausomų kandidatų partija (STAN) bei Piratų partija, 200 vietų parlamente turi 108 vietų daugumą.

Penkios partijos suformavo vyriausybę, kai M. Zemanas, turėjęs tarpininkauti partijų derybose po rinkimų, gulėjo ligoninėje.

M. Zemanas, pagal Konstituciją turintis paskirti premjerą ir vėliau – vyriausybę, pareiškė, kad jo netenkina viena pavardė P. Fialos kabineto narių sąraše.

Šis pareiškimas pasiuntė rimtą įspėjimo signalą, turint galvoje, kad žodžių į vatą nevyniojantis kairiųjų pažiūrų M. Zemanas nelinkęs nusileisti. Jis ir anksčiau keliskart atkakliai laikėsi savo pozicijos dėl pasirinktų kandidatų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 26 09:35
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt