ketvirtadienis, liepos 7 d.
Čekijos prezidentas: NATO pasitraukimas iš Afganistano sukėlė terorizmo Europoje pavojų
BNS
Scanpix
M. Zemanas

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas pareiškė, jog NATO pasitraukimas iš Afganistano sukėlė teroristinių išpuolių Europoje pavojų.

„Saugumo požiūriu tarptautinė situacija pablogėjo po NATO pasitraukimo iš Afganistano, į valdžią šioje šalyje grįžus teroristiniam Talibano judėjimui“, – kalbėjo Čekijos per kalėdinį kreipimąsi į šalies gyventojus, kurį sekmadienį transliavo vietos televizijos.

„Tikėtina, šis „afganistanietiškas Miunchenas“, padidins migrantų iš Afganistano srautus, bet, visų pirma, padidins naujų teroristinių išpuolių, panašių į Niujorko „dvynių“ ataką, pavojų, taip pat ir Europoje“, – pabrėžė M. Zemanas.

Talibanas šią vasarą pradėjo didelio masto karinę operaciją Afganistano kontrolei susigrąžinti po to, kai JAV paskelbė apie sprendimą išvesti savo ginkluotąsias pajėgas iš šios šalies. Rugpjūčio viduryje Talibanas be kovos įžengė į sostinę Kabulą, o prezidentas Ashrafas Ghani pabėgo į užsienį. Rugsėjo 6-ąją Talibanas paskelbė perėmęs viso Afganistano kontrolę, o jau kitą dieną pristatė laikinosios vyriausybės sudėtį, kurios teisėtumo kol kas nepripažino nė viena valstybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 26 21:48
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt