trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Ch. Michelis: ES būtina plėtoti dialogą su Rusijos pilietine visuomene
BNS

Europos Vadovų Tarybos (EVT) viršūnių susitikime buvo aptartos ir naujos galimos sankcijos Rusijai, ir Briuselio ketinimas plėtoti dialogą su Rusijos pilietine visuomene, penktadienį sakė Europos Vadovų Tarybos vadovas Charles'is Michelis.

„Mes palaikome sankcijų įvedimo būtinybę – apsvarstėme įvairias galimybes suvaržymo priemonių srityje, taip pat kalbėjome apie būtinybę veikti drauge tarpasmeniniame lygmenyje, veikti drauge su Rusijos pilietine visuomene, apie mūsų vertybių ir pagrindinių teisių palaikymą ", – sakė jis spaudos konferencijoje.

Pasak Ch. Michelio, taip pat buvo kalbama apie politinio dialogo su Rusija sąlygas.

Anksčiau buvo pranešta, kad Europos Vadovų Taryba po ilgų diskusijų priėmė pareiškimą, kuriame pareiškė savo pasirengimą plėtoti bendradarbiavimą su Rusija daugelyje sričių ir imtis naujų varžančių priemonių.

Tarp sričių, kuriose, Europos lyderių nuomone, naudinga būtų palaikyti dialogą su Rusija, yra aplinkos apsaugos, sveikatos apsaugos sritys. Susitikime taip pat buvo paminėtos tarptautinės Irano branduolinės programos, Sirijos ir Libijos temos.

Kartu su pareiškimu dėl pasirengimo bendradarbiauti su Rusija ES viršūnių susitikimas pavedė Europos Komisijai ir ES užsienio politikos vadovui Josepui Borrelliui pasiruošti prireikus vėl įvesti sankcijų Rusijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 25 16:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt