ketvirtadienis, sausio 27 d.
Čilė ruošiasi skiepyti gyventojus ketvirta vakcinos nuo koronaviruso doze
BNS
Pixabay
Skiepas

Čilė nuo vasario savo piliečiams ruošiasi pasiūlyti ketvirtą vakcinos nuo koronaviruso dozę, o pirmiausia skiepijami būtų didelės rizikos grupėse esantys žmonės, paskelbė prezidentas Sebastianas Pinera.

„Pagrindinis rūpestis ir prioritetas šiuo metu yra apsaugoti mūsų tautiečių gyvybes ir sveikatą“, – sakė jis ketvirtadienį renginyje, skirtame paminėti skiepijimo nuo COVID-19 pradžios metines.

Pirmieji dar vieną sustiprinančią dozę gaus sveikatos priežiūros darbuotojai, senjorai ir lėtinėmis ligomis sergantys žmonės. Šalies vadovo teigimu, šalis turi tam skirtų dozių.

Pasak Čilės sveikatos apsaugos ministro Enrique Pariso, sprendimas buvo priimtas, nes tyrimai rodo, kad su virusu kovojančių antikūnų kiekis sumažėja praėjus šešiems mėnesiams po paskutinės dozės.

Čilėje iki šiol mažiausiai dvi vakcinos dozes gavo maždaug 16,5 mln. iš 19,2 mln. žmonių – daugiau nei 86 proc. gyventojų.

Šalyje fiksuota daugiau nei 1,7 mln. užsikrėtimo koronavirusu ir beveik 39 tūkst. mirties atvejų, 54 iš jų – per pastarąją parą.

Nuo gruodžio pradžios skiepų kampanija išsiplėtė ir apima vaikus nuo trejų metų.

Dar mažiausiai dvi šalys, Izraelis ir Brazilija, paskelbė apie kampanijas, skirtas ketvirtam skiepui nuo pandeminio viruso.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 24 18:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt