ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Čilėje raudos iš žemių glūdumos
tiesa.com

Čilėje išplatinta vaizdo medžiaga, kurioje matyti 33 vyrai, įkalinti 700 metrų gylyje po Atakamos dykuma šalies šiaurėje, rašo \"Lietuvos žinios\". Jie siunčia linkėjimų savo šeimoms, džiaugiasi, kad jaučiasi kur kas geriau, kai pradėjo gauti maisto, ir pratrūksta ašaromis kalbėdami apie savo artimuosius.

Vaizdajuostėje matyti, kad vyrai iki pusės nuogi, nes šachtoje labai karšta. Jie mūvi į chirurgų panašias baltas kelnes - specialius drabužius, kurie jiems buvo nuleisti, kad apsaugotų nuo peršlapimo. Dauguma kalnakasių atrodo žvalūs, dėkoja savo šeimoms ir gelbėtojams už pagalbą, gaunamą per tris mažus išgręžtus kanalus, į kuriuos įleisti vos keliolikos centimetrų skersmens metaliniai vamzdžiai. Su artimaisiais kalnakasiai palaiko ryšius ranka rašytais rašteliais. Valdžia siunčia jiems maisto, vandens, vaistų, neperšlampamus čiužinius ir kitų gyvybei palaikyti būtinų dalykų. Vyrai gavo net mp3 grotuvus, kad galėtų klausytis muzikos ir ši palaikytų jų psichiką bei dvasią. Tačiau pradėję kalbėti apie savo žmonas ir vaikus vyrai nebeišlaiko ir dažnai pravirksta.

Šachtininkai liko užversti po žeme rugpjūčio 5-ąją šachtoje, kurioje išgaunamas auksas ir varis. 17 dienų jie neturėjo jokio ryšio su išoriniu pasauliu. Pirmą 45 minučių trukmės vaizdo medžiagą vyriausybė išplatino praėjusią savaitę. Ji buvo parodyta per Čilės televiziją.

Per specialų telefoną šeimos pirmą kartą galėjo ir pasikalbėti su įkalintais vyrais. Kiekvienam tokiam pokalbiui buvo suteikta 1 minutė. Psichologai ragino artimuosius kalbėti optimistiškai.

Sekmadienį popiežius Benediktas XVI pareiškė, kad nuolat meldžiasi už Čilės kalnakasius ir jaučiasi dvasiškai artimas jiems ir jų artimiesiems bei prašo „laimingos jų sunkaus išbandymo pabaigos“. Čilės pareigūnai teigia, kad išgręžti landą šiems vyrams išgelbėti prireiks kelių mėnesių. Čilės kalnakasybos ministro žodžiais, tai užtruks 3-4 mėnesius. Vyriausybė ieško būdų, kaip išgelbėti kalnakasius, įvairius variantus svarsto inžinieriai ir net NASA ekspertai, kurie šiandien atvyksta į San Chose šachtos vietą. NASA specialistai turi didžiulę patirtį rengiant astronautus ilgam gyvenimui uždaroje erdvėje Tarptautinėje kosmoso stotyje. Čilė net importavo specialų hidraulinį grąžtą, kuriuo tikisi išgręžti kanalą iki kalnakasių, nuleisti juo kapsulę ir išgelbėti visus vyrus po vieną.

2010 08 31 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt