antradienis, birželio 2 d.
CNN pavertė klimato aktyvistę G. Thunberg koronaviruso eksperte
Alfa.lt

Artėjančiame CNN portalo organizuojamame koronaviruso klausimų-atsakymų renginyje šalia medicinos ekspertų buvo pakviesta ir žymi klimato aktyvistė 17-metė Greta Thunberg. Šis amerikiečių portalo sprendimas kiek nustebino šalies socialinių tinklų naudotojus.

Pasak portalo „The New York Post“, renginyje, pavadintame „Koronaviruso faktai ir baimės“, ketina dalyvauti medicinos ekspertai kaip buvusi sveikatos ir socialinių paslaugų sekretorė Kathleen Sebelius, buvęs ligų kontrolės ir prevencijos centro vadovas Richardas Besseris.

Tačiau socialinių tinklų naudotojus kiek nustebino sprendimas prie realių medicinos ekspertų įtraukti ir paauglę klimato aktyvistę.

„Ką ketina veikti Greta Thunberg šiame renginyje?“, – klausė savo „Twitter“ žinutėje JAV žurnalistas Yasharas Ali.

Galiausiai jis patikslino savo žinutę paaiškinimu.

„Aš viską suprantu, bet tai yra aukštų sveikatos ekspertų renginys. Klimato aktyvistė būtų geriau tinkama kitame renginyje. Ji ne klimatą tyrinėjanti mokslininkė. Tai tėra tinkamo parinkimo klausimas“, – rašė Y. Ali.

Galiausiai panašiai mąstančių žmonių spiečius užplūdo ir portalo CNN paskyrą.

„Greta Thunberg? Tai ji jau tapo COVID eksperte? CNN yra apjuoktinas“, – teigiama viename populiariausių komentarų.

Tačiau kai kurie ėmėsi ir ginti tokį sprendimą, bei pačią aktyvistę. Kai kurių teigimu, jaunimo balsas, kuris „paveldės“ pandemijomis ir klimato tragedija nualintą Žemę, iš ties turi pastebėjimų ir koronaviruso tema.

„Ji turi neįtikėtinas žinias ir ji yra kita karta, kuriai yra palikta iškuopti viską ką mes pridirbome. Jos nebūtų kvietę jei ji nebūtų įtakingas balsas“, – teigė aktorė Patricia Arquette.

Pati G. Thunberg, galbūt sąmoningai, per visą šį mini socialinių tinklų skandalėlį išliko tyli. Tačiau ji pastaruosius 3 mėnesius karantine tikrai nepragulėjo ant sofos. Balandžio 30 d. UNICEF teigė, kad jaunoji aktyvistė paleido vaikams skirtą kampaniją, siekiančia apsaugoti jų gyvybę nuo COVID-19 ir pažadėjo šiai kampanijai skirti iš danų nevyriausybinės organizacijos „Human Act“ gautą 92 tūkst. eurų premiją.

„Kaip ir klimato krizė, koronaviruso pandemija yra vaikų teisių krizė, – teigė G. Thunberg. – Ji paveiks visus vaikus tiek dabar, tiek ir ateityje, tačiau pažeidžiamiausios grupės nukentės labiausiai. Prašau visų kartu su manimi prisijungti prie UNICEF vykdomo svarbaus darbo gelbėjant vaikų gyvybes, saugant jų sveikatą ir rūpinantis švietimu.“

2020 05 15 11:37
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt