ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
D. Trumpas apsilankė apsauginių kaukių fabrike, bet pats prisidengti veido nepanoro
BNS

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį aplankė apsauginių kaukių fabriką per savo pirmąją didelę kelionę nuo karantino dėl koronaviruso pradžios, bet ir vėl atsisakė pats prisidengti veidą.

D. Trumpas atskrido į Finikso miestą Arizonoje, kad pagerbtų darbininkus bendrovės „Honeywell“ fabrike, gaminančiame kaukes sveikatos apsaugos darbuotojams per pandemiją, šalyje jau nusinešusią daugiau kaip 71 tūkst. žmonių gyvybių.

Jo klausytojai dėvėjo kaukes, laikydamiesi JAV vyriausybės rekomendacijų ir savo pačių įmonės taisyklės, kuri buvo užrašyta didelėmis raidėmis: „Prašome visuomet dėvėti kaukę.“

Išvykdamas iš Vašingtono D. Trumpas užsiminė, kad galiausiai gali nuspręsti prisidengti veidą, jeigu, anot jo, atsidurs „kaukių [reikalaujančioje] aplinkoje“.

Vis dėlto savo trumpoje kalboje, pasakytoje prezidentui stovint šalia dėžių, pilnų naujai pasiūtų apsauginių kaukių, D. Trumpas stengėsi sumenkinti koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkio pavojus ir agitavo, kad reikia vėl užvesti šalies ekonomiką.

„Negalime laikyti savo šalies uždarytos tolesnius penkerius metus“, – jis anksčiau sakė viešėdamas gamykloje.

Socialinio atstumo ir karantino priemonės, įvestos išplitus koronavirusui, skaudžiai smogė JAV ekonomikai.

Likus tik šešiems mėnesiams iki rinkimų dienos respublikonas prezidentas stengiasi pakeisti nuotaikas šalyje ir įtikinti rinkėjus, kad ekonomiką galima greitai atgaivinti.

Pakitusią kryptį atspindi ir Baltųjų rūmų pareiškimas, kad D. Trumpo paskirta kovos su pandemija priemonių koordinavimo grupė bus paleista tikriausiai jau birželio pradžioje.

Tačiau šalyje kiekvieną dieną tebedaugėja koronaviruso aukų, tad kritikai kaltina prezidentą ignoruojant krizę dėl asmeninės politinės naudos.

Kaukės, įskaitant N-95 standarto apsaugines priemones, gaminamas „Honeywell“, tapo šių kardinaliai besiskiriančių vizijų simboliu.

Apklausos rodo, kad demokratų šalininkai taisyklę prisidengti veidą laiko bendros atsakomybės ženklu. Tuo metu kai kurie respublikonai įpareigojimus dėvėti kaukes laiko „didelės vyriausybės“ keliama grėsme asmens laisvei.

Baltųjų rūmų ekspertai ir netgi pirmoji šalies ponia Melania Trump sako, kad kaukės yra svarbi priemonė kovojant su viruso plitimu.

Tačiau prezidentas, besistengiantis įtikti jį palaikančiam dešiniojo sparno rinkėjų branduoliui, naudojosi jam rodomu didžiuliu žiniasklaidos dėmesiu, kad sumenkintų šią būtinybę.

„Manau, kad dėvėti kaukę, kai susitinku su prezidentais, premjerais, diktatoriai, karaliais, karalienėmis – nežinau, man kažkaip... Nemanau, kad pats tai naudosiu“, – balandį pareiškė D. Trumpas, veikiausiai turėdamas omenyje, kad dėvėdamas kaukę atrodytų neprezidentiškas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 06 11:28
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt