pirmadienis, rugsėjo 21 d.
D. Trumpas atleido M. Pompeo veiklą tyrusį pareigūną
Alfa.lt

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį netikėtai atleido vyriausybės priežiūros pareigūną, vykdžiusį tyrimą dėl valstybės sekretoriaus Mike'o Pompeo veiklos, pranešė vienas demokratų įstatymų leidėjas, apkaltinęs prezidentą potencialiai neteisėtu atpildo aktu.

Valstybės departamentas vėlai penktadienį patvirtino, kad generalinis inspektorius Steve'as Linickas buvo atleistas, bet jokių šio žingsnio priežasčių neįvardijo.

Atstovų Rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininkas Eliotas Engelis sakė sužinojęs, kad S. Linickas buvo pradėjęs tyrimą dėl M. Pompeo.

„Pono Linicko atleidimas vykstant tokiam tyrimui perša mintį, kad tai yra neteisėtas atpildo aktas“, – sakoma Kongreso nario pareiškime.

Vienas Kongreso demokratų padėjėjas, pageidavęs, kad jo vardas nebūtų paviešintas, sakė, jog S. Linickas tyrė skundus, esą M. Pompeo netinkamai naudojosi vienu politinio pasitikėjimo pareigūnu, kad jis vykdytų asmenines užduotis diplomatijos vadovo ir jo žmonos naudai.

M. Pompeo yra daugeliui sukėlęs nuostabą savo dažnomis kelionėmis po pasaulį vyriausybės lėktuvu su savo žmona Susan Pompeo, neužimančia jokių oficialių pareigų.

Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi sakė, kad S. Linickas buvo „nubaustas, kad garbingai atliko savo pareigą ginti konstituciją ir mūsų nacionalinį saugumą“.

„Prezidentas privalo nutraukti šį atpildo ir atsikeršijimo prieš valstybės tarnautojus, dirbančius, kad išlaikytų Ameriką saugią, modelį – ypač šiais ekstremalios padėties pasaulyje laikais“, – pabrėžė N. Pelosi.

S. Linickas, ilgą laiką dirbęs prokuroru, 2013 metais buvo paskirtas D. Trumpo pirmtako Baracko Obamos prižiūrėti JAV diplomatijos aparatą, kurio finansavimui skiriama 70 mlrd. dolerių per metus.

Viena Valstybės departamento atstovė sakė, kad naujas generalinis inspektorius bus Stephenas Akardas – buvęs viceprezidento Mike'o Pence'o padėjėjas, dirbęs kartu su juo Indianos valstijoje.

S. Akardas praeitais metais dirbo Valstybės departamento Užsienio misijų skyriaus, tvarkančio ryšius su JAV diplomatais, vadovu.

2020 05 16 13:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt