ketvirtadienis, sausio 20 d.
D. Trumpas: Kinija turėtų išmokėti pasauliui kompensacijas už koronaviruso atsiradimą
BNS
Scanpix
Donaldas Trumpas

Kadenciją baigęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė manąs, jog Kinija turėtų išmokėti pasauliui kompensacijas už COVID-19 ligą sukeliančio viruso SARS-CoV-2 atsiradimą.

Sekmadienį transliuotame interviu „Fox News“ televizijai politikas nepateikė jokių tokią savo nuomonę pagrindžiančių įrodymų.

„Kinijai teks mokėti, kažką daryti, mokėti reparacijas. Kinija neturi pakankamai pinigų šioms kompensacijoms išmokėti. Aš manau, kad visam pasauliui, aš nekalbu tik apie JAV, padaryta žalos už 60 trln. JAV dolerių. Tačiau Kinija 60 trln. dolerių neturi“, – kalbėjo D. Trumpas.

„Bet jie turi kažką daryti. <...> Tai, ką jie padarė pasauliui, yra baisu. Tai baisu, ir tam nėra pabaigos“, – pabrėžė jis.

JAV Nacionalinės žvalgybos direktoriaus biuro svetainėje spalio pabaigoje paskelbtoje ataskaitoje teigta, kad be Kinijos bendradarbiavimo nepavyks pasiekti galutinių išvadų apie naujojo koronaviruso kilmę.

Jungtinių Valstijų žvalgybos tarnybos pripažino neradusios jokių įrodymų, kad SARS-CoV-2 buvo sukurtas kaip biologinis ginklas arba buvo sukurtas genetiškai. Jų išvadomis, Kinijos oficiali valdžia iš anksto nežinojo apie šio viruso egzistavimą iki COVID-19 protrūkio.

Kinija kategoriškai atmeta teiginius, kad ji yra atsakinga už SARS-CoV-2 atsiradimą ir paplitimą pasaulyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 19 21:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt