trečiadienis, spalio 21 d.
D. Trumpas nesutinka dalyvauti virtualiuose debatuose su J. Bidenu
Alfa.lt

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pareiškė kitą savaitę nedalyvausiantis debatuose su savo varžovu rinkimuose demokratu Joe Bidenu, organizatoriams paskelbus, kad dėl valstybės vadovui diagnozuotos koronavirusinės infekcijos COVID-19 diskusija vyks virtualiu formatu.

„Nedalyvausiu virtualiuose debatuose“ su J. Bidenu, televizijai „Fox News“ pasakė D. Trumpas, į jo diagnozę atsižvelgusiai Prezidentinių debatų komisijai pranešus apie formato pakeitimus.

Šis pareiškimas verčia suabejoti, ar renginys apskritai įvyks, nors Demokratų partijos kandidato į prezidentus rinkimų štabas pareiškė, kad jis debatuose žada dalyvauti.

„Viceprezidentas Bidenas laukia progos tiesiogiai kreiptis į amerikiečius“, – pareiškime pažymėjo štabo vadovo pavaduotoja Kate Bedingfield.

Vėliausi įvykiai rodo, kad šiose lenktynėse tebedominuoja kovos su COVID-19 klausimai, nepaisant D. Trumpo pastangų sumenkinti infekcijos pavojų.

Partiniu atžvilgiu neutralios Prezidentinių debatų komisijos pareiškime pabrėžiama, kad būtina „apsaugoti visų antrų prezidentinių debatų dalyvių sveikatą ir saugumą“. Kandidatai „dalyvaus iš atskirų atokių vietų“, o dalyviai ir vedėjas liks Majamyje, nurodė komisija.

Apie tokius pakeitimus paskelbta likus savaitei iki planuotų J. Bideno ir D. Trumpo grumtynių šioje valstijoje.

Dabartiniam prezidentui prieš savaitę buvo diagnozuota COVID-19, tačiau jis jau antradienį per socialinį tinklą „Twitter“ išreiškė viltį, kad galės scenoje diskutuoti su J. Bidenu. „Bus puiku!“ – savo žinutėje pabrėžė D. Trumpas.

Demokratų kandidatas savo ruožtu pažymėjo, kad jiedu „neturėtų dalyvauti debatuose“, kol bus testais patvirtina, kad valstybės vadovui koronaviruso infekcija praėjo.

J. Bidenas Pensilvanijoje sakė žurnalistams „laukiantis galimybės dalyvauti debatuose su juo“, bet pabrėžė, jog „turėsime laikytis labai griežtų gairių“.

2020 10 09 08:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt