šeštadienis, spalio 31 d.
D. Trumpas nori iki Kalėdų išvesti JAV karius iš Afganistano
Alfa.lt

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, trumpindamas ilgiausio Amerikos karo užbaigimo grafiką, trečiadienį sakė norintis, kad visi amerikiečių kariai iš Afganistano būtų išvesti iki Kalėdų.

„Turėtume nedidelę grupę likusių savo DRĄSIŲ vyrų ir moterų, tarnaujančių Afganistane, sugrąžinti namo iki Kalėdų!“ – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Trumpas.

Pagal vasario 29 dieną Katare pasiektą susitarimą su Talibanu JAV pažadėjo iš Afganistano visus savo karius išvesti iki 2021 metų vidurio, mainais į talibų pažadą neleisti naudotis Afganistanu ekstremistams.

Vėliau Talibanas Dohoje pradėjo derybas su Afganistano vyriausybe, bet jos iškart įstrigo griežtosios linijos sunitams talibams reikalaujant savos islamo jurisprudencijos formos.

D. Trumpas sugrąžinti karius iki Kalėdų pažadėjo likus mėnesiui iki lapkričio 3-iosios rinkimų. Pagal populiarumą nuo varžovo demokrato Joe Bideno atsiliekantis D. Trumpas siekia pademonstruoti, kad tesi savo pažadą užbaigti „nesibaigiančius karus“.

Po 19 metų JAV karinių operacijų šiai jo pozicijai pritaria daugelis. J. Bidenas, kuris tuo metu, kai buvo JAV viceprezidentas, kritiškai vertino tolesnį JAV dalyvavimą Afganistane, taip pat pritaria karių išvedimui.

2020 10 08 09:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt