šeštadienis, liepos 4 d.
D. Trumpas pasirašė įsaką dėl socialinių tinklų teisinės apsaugos
BNS

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pasirašė įsaką, kuriuo siekiama atimti iš socialinių tinklų platformų, tokių kaip „Twitter“, teisę naudotis ribota teisine atsakomybe dėl jų skelbiamo turinio.

Kritikai šį žingsnį pasmerkė kaip teisiškai abejotiną politinio keršto aktą.

Vykdomuoju įsaku vyriausybinės reguliavimo institucijos raginamos įvertinti, ar internetinėms platformoms turėtų būti taikoma atsakomybės apsauga už turinį, kurį paskelbė jų milijonai vartotojų.

Įgyvendinus šį įsaką iš esmės pasikeistų dešimtmečius galiojęs precedentas, ir interneto platformos būtų traktuojamos kaip „leidėjos“, potencialiai atsakingos už vartotojų sukurtą turinį.

D. Trumpas Baltųjų rūmų žurnalistams sakė, kad jis tokį sprendimą priėmė dėl to, kad didžiosios technologijų bendrovės „turėjo neribotą galią cenzūruoti, apriboti, redaguoti, formuoti, slėpti, keisti bet kokią komunikacijos formą tarp privačių piliečių ar didelių visuomenės auditorijų“.

„Twitter“ antradienį pažymėjo dvi D. Trumpo paskelbtas žinutes, kuriose jis nepateikdamas jokių argumentų tvirtino, kad balsavimas paštu sudarys sąlygas sukčiauti, ir dėl to rinkimai bus „suklastoti“.

„Twitter“ žingsnis išprovokavo D. Trumpo įtūžį ir ilgą tiradą žinutėmis, skelbtomis per tą pačią platformą. Prezidentas tvirtino, kad Jungtinėse Valstijose dešinysis politinis sparnas yra cenzūruojamas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 29 11:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt