trečiadienis, liepos 8 d.
D. Trump'as pripažino, kad Krymas priklauso Rusijai?
tiesa.com

Baltųjų rūmų atstovė Sarah Sanders pareiškė nežinanti, ar JAV prezidentas Donaldas Trumpas per Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimą, praėjusią savaitę vykusį Kanadoje, galingųjų valstybių lyderiams iš tiesų pareiškė, kad laiko Krymą Rusijos dalimi.

„Nieko nežinau apie tokius pareiškimus“, – pareiškė ji per spaudos konferenciją ir pridūrė, kad nesiruošia komentuoti pokalbių, kuriuose ji pati nedalyvavo.

Anksčiau ketvirtadienį amerikiečių portalas „Buzzfeed“, remdamasis dviem diplomatiniais šaltiniais, pranešė, kad D. Trumpas per praėjusį penktadienį per G-7 viršūnių susitikimą surengtą vakarienę pareiškė laikantis Krymą Rusijos dalimi.

„Prezidentas Trumpas G-7 lyderiams pareiškė, kad Krymas priklauso Rusijai, nes ten visi gyventojai šneka rusiškai“, – sakoma pranešime.

Be to, „Buzzfeed“ pranešė, kad D. Trumpas negailėjo kritikos Ukrainos valdžiai ir sakė, jog „Ukraina yra viena iš korumpuočiausių valstybių pasaulyje“.

Portalo teigimu, kol kas neaišku, ar tokios pastabos reiškia oficialios JAV pozicijos pokytį Krymo ir Ukrainos klausimu, ar tai tebuvo pokštas.

D. Trumpas per tą viršūnių susitikimą taip pat kritikavo savo pirmtaką Baracką Obamą, nesukliudžiusį Rusijai aneksuoti Krymą.

„Obama gali šnekėti, ką panorėjęs, bet jis leido Rusijai aneksuoti Krymą“, – JAV vadovo žodžius citavo „Buzzfeed“.

Prieš pat G-7 viršūnių susitikimą D. Trumpas dar pasiūlė sugrąžinti Rusiją į galingiausių pasaulio šalių klubą, tačiau kiti Didžiojo septyneto lyderiai šios idėjos nepalaikė.

2018 06 15 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt