trečiadienis, gegužės 27 d.
D. Trumpas siūlo nuo koronaviruso gelbėtis susileidžiant dezinfekavimo skystį
Alfa.lt

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šokiravo medicininę bendruomenę, siūlydamas pasidomėti ar koronavirusą galimą būtų gydyti susileidžiant dezinfekanto.

Portalas BBC praneša, kad jis taip pat pasiūlė apšviesti pacientų kūnus ultravioletiniais spinduliais – ką spaudos konferencijos metu atmetė ten buvęs medikas.

Vienas iš prezidento komandos narių kiek anksčiau pareiškė, kad dezinfekcinis skystis ir saulės šviesa yra žinomos priemonės kovoje su infekcijomis. Tačiau dezinfekantai yra nuodingi juos suvartojus. Net ir išorinis naudojimas gali būti pavojingas odai, akims ir kvėpavimo takams. 

Ką tiksliai pasakė prezidentas?

Per ketvirtadienio Baltųjų rūmų koronaviruso darbo grupės spaudos konferenciją vienas iš pareigūnų pateikė JAV valdžios vykdyto tyrimo rezultatus, teigiančius, kad koronavirusas gerokai greičiau susilpnėja paveiktas Saulės šviesos ir karščio.

Tyrimas taip pat nurodė, kad baliklis gali nužudyti virusą seilėse ir kvėpavimo takų išskyrose per 5 minutes, o izopropilinis alkoholis šį darbą gali padaryti dar greičiau.

Nors ir pabrėžė apie galimas rizikas, D. Trumpas pasiūlė toliau pasidomėti galimu šių atradimų pritaikymu gydant žmones.

„Taigi, tarkime, mes apšviesime kūną su milžiniška, ar tai bebūtų ultravioletinė ar tiesiog labai galinga šviesa“, – pradėjo prezidentas, atsisukdamas į Baltųjų rūmų atsako į koronavirusą koordinatorę dr. Deborah Birx. – Manau, kad sakėte, kad tai dar nebuvo išmėginta ir jūs tą išmėginsite.“

„Ir tada aš pasakiau, tarkime, jūs atnešite šviesą į kūno vidų, ką galima padaryti ar per odą, ar kitais būdais. Ir man atrodo, kad jūs sakėte tą irgi išmėginsite. Skamba iš ties įdomiai“, – tęsė prezidentas.

Ir tada aš matau dezinfekantus, kurie užmuša virusą per minutę. Vieną minutę. Ir čia mes galime su tuo kažką padaryti, suleidžiant į kūną ar nuodugniai išvalant?, – teigė galingiausios šalies pasaulyje valdytojas. – Būtų iš ties įdomu patikrinti tai.“

Tačiau labai greitai D. Trumpas pakartojo, kad tikrai nėra medicinos ekspertas.

„Aš ne gydytojas. Tačiau aš esu tiesiog asmuo, kuris gerai klausosi aplinkinių ir kalba“, – pasikuklino šalies vadovas.

Jis tada vėl atsisuko į dr. D. Birx ir paklausė ar ji kada girdėjo apie „karščio ir šviesos“ naudojimą koronavirusui gydyti.

„Ne kaip gydymo priemonė, – teigė gydytoja. – Ta prasme, aišku, karščiavimas yra geras dalykas, kai karščiuoji tai padeda organizmui kovoti. Tačiau niekad nemačiau naudojant karščio ir šviesos terapijų.“

„Aš manau, kad tai būtų geras dalykas pasidomėjimui“, – atsakė į komentarą D. Trumpas.

Šis keistas ir neįprastas pareiškimas suneramino ne vieną konferencijos metu buvusį žurnalistą, besibaiminant, kad mažiau išsilavinę piliečiai gali paklausyti šalies vadovo ir imtis kenksmingų, galinčių atvesti net prie mirties, priemonių naudojimo.

Primename, kad baliklio, alkoholio ar kitų panašių substancijų vartojimas ne pagal paskirtį, o ypač leidžiantis į veną gali baigtis mirtimi. 

2020 04 24 13:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt